TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elbląski Moderus Beta już jeździ
InfoTram.pl - Opublikowano: 22.11.2019 12:15:11
Elbląski Moderus Beta już jeździ (foto: MPK Łódź)

Moderus Beta MF 09 AC wczoraj (21 listopada) pierwszy raz wyruszył za dnia w miasto. Tym samym rozpoczęły się dynamiczne testy wagonu dla Elbląga.

Moderus Beta MF 09 AC wczoraj (21 listopada) pierwszy raz wyruszył za dnia w miasto. Tym samym rozpoczęły się dynamiczne testy wagonu dla Elbląga.

To właśnie w Łodzi nowy pojazd będzie poddawany niezbędnym badaniom, prowadzącym do uzyskania świadectwa homologacji.

MF 09 AC to jednoczłonowy tramwaj z rodziny Moderus Beta - krótki, niespełna 14,5-metrowy, z niską podłogą w części środkowej. Wózki dostosowane są do toru o szerokości 1000 mm, jaki występuje w Elblągu, ale także między innymi w Łodzi. Stąd możliwość przeprowadzenia testów właśnie w tym mieście, do którego z Poznania jest znacznie bliżej niż do Elbląga.   

Miasto Elbląg zamówiło 4 takie tramwaje. Wszystkie Modertrans planuje dostarczyć w I kwartale 2020.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
Elbląg
Łódź
Moderus Beta
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.