TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elbląg nie ma pieniędzy na podwyżki dla pracowników Tramwajów Elbląskich
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 18.02.2020 17:15:59
Elbląg nie ma pieniędzy na podwyżki dla pracowników Tramwajów Elbląskich

W budżecie Elbląga nie ma dodatkowych pieniędzy na podwyżki dla pracowników spółki Tramwaje Elbląskie - powiedział we wtorek prezydent tego miasta Witold Wróblewski.

W budżecie Elbląga nie ma dodatkowych pieniędzy na podwyżki dla pracowników spółki Tramwaje Elbląskie - powiedział we wtorek prezydent tego miasta Witold Wróblewski.

Od poniedziałku załoga spółki strajkuje, domagając podwyżki wynagrodzeń. Miasto uruchomiło autobusową komunikację zastępczą. Podczas konferencji prasowej we wtorek prezydent Wróblewski powiedział, że powołał zespół, który dokonuje analizy możliwości finansowych w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

"Zespół ma przeanalizować finanse w spółce Tramwaje Elbląskie i Zarządzie Komunikacji Miejskiej. Dodatkowych środków nie ma. Dziś możemy mówić o działaniach restrukturyzacyjnych, reorganizacyjnych i w ramach takich działań można szukać pieniędzy"- wskazał. Dodał, że "spółka Tramwaje Elbląskie nie może być spółka uprzywilejowaną" czyli jedyną, której pracownicy mieliby dostać podwyżki. Jak wskazał, "w budżecie nie ma środków ani nie ma informacji, by pojawiły się dodatkowe pieniądze na wynagrodzenia".

"Jestem gotowy do rozmów ale muszą być one oparte o możliwości finansowe"- wskazał. Przypomniał, że dzięki inwestycjom m.in. zakupowi taboru oraz modernizacji bazy poprawiły się warunki pracy.

W poniedziałek strajk z powodów płacowych rozpoczęła załoga Tramwajów Elbląskich; tramwaje nie wyjechały na trasy a miasto uruchomiło komunikację zastępczą. Pracownicy spółki domagają się 500 zł podwyżki i wycofania się z porozumienia dotyczącego zwiększonej liczby nadgodzin. Na czas strajku pracowników spółki Tramwaje Elbląskie, Zarząd Komunikacji Miejskiej przygotował autobusową komunikację zastępczą o trasach możliwie jak najbardziej zbliżonych do tras linii tramwajowych. Tam, gdzie było to możliwe, zostały ustawione tymczasowe przystanki. Przewozy realizuje Konsorcjum firm PKS w Elblągu i PKA w Elblągu, które udostępniło 11 autobusów. Tramwaje w Elblągu kursują na pięciu liniach. Kursy realizuje 55 motorniczych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elbląg
strajk
Tramwaje Elbląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.