TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

El-Cab w klastrze "Polski Autobus Elektryczny"
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.10.2017 10:58:28 2 komentarze
El-Cab w klastrze "Polski Autobus Elektryczny"

Klaster "Polski Autobus Elektryczny – łańcuch dostaw dla elektromobilności" zrzesza firmy z sektora motoryzacji oraz energetyki. Został utworzony z inicjatywy firmy Solaris w listopadzie 2016 roku. Do współpracy wówczas przystąpiło wówczas 8 podmiotów.

Klaster "Polski Autobus Elektryczny – łańcuch dostaw dla elektromobilności" zrzesza firmy z sektora motoryzacji oraz energetyki. Został utworzony z inicjatywy firmy Solaris w listopadzie 2016 roku. Do współpracy wówczas przystąpiły takie firmy jak: EC Grupa, Ekoenergetyka Polska, Impact Clean Power Technology, Medcom, Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL, SKB Drive Tech, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Grupa ENEA(2017) oraz Politechnika Poznańska i Politechnika Warszawska.

Celem klastra jest współpraca na rzecz rozwoju e-mobilności, a w szczególności autobusów elektrycznych i komponentów służących do ich budowy, które będą oparte na rozwiązaniach technicznych opracowanych w Polsce.

Z początkiem października tego roku, do zacnego grona, dołączyła firma El-Cab sp. z o.o. z Bolechowa- Osiedle, producent wiązek kablowych, systemów zabudowy modułowej oraz tablic sterowania elektrycznego.

El-Cab prowadzi również działalność handlową, między innymi, w zakresie adaptacji systemów informacji pasażerskiej, agregatów prądotwórczych, systemów gaśniczych oraz wielu innych urządzeń elektrycznych i elektronicznych oraz mechanicznych, stanowiących wyposażenie autobusów, ale także pojazdów specjalnych, łodzi motorowych, jachtów, a także pojazdów wojskowych i szynowych.

Jednym z kluczowych segmentów działalności firmy El-Cab, jest E-mobilność, w której El-Cab zaangażowany jest od lat. Uczestniczył już w pierwszych polskich projektach i zabudowach prototypów autobusów elektrycznych.

Naszym celem jest by w znaczący sposób wzmacniać i rozwijać polską i europejską elektromobilność i przyczynić się do rozwoju polskiego nowoczesnego przemysłu autobusowego. Nasz potencjał, know-how, oraz gotowość do wyzwań i współpraca w ramach Klastra "Polski Autobus Elektryczny - łańcuch dostaw dla elektromobilności", z pewnością przyczynią się do wypracowania innowacyjnych rozwiązań technicznych, technologicznych i zdrowej komercjalizacji e-mobilności - powiedział Szymon Cofta- Członek Zarządu firmy El-Cab.

Prace rozwojowe Klastra, w których to El-Cab będzie czynnie uczestniczył, dotyczą w szczególności: opracowania dedykowanej konstrukcji autobusu miejskiego dla pojazdów elektrycznych, zarządzania energią w celu poprawy operacyjności pojazdów elektrycznych, poprawy parametrów technicznych napędów elektrycznych oraz magazynów energii, opracowanie dokumentacji oraz wykonanie instalacji elektrycznej autobusów, opracowania innowacyjnych metod ładowania baterii, wypracowania nowych standardów w obszarze kształcenia kadr inżynierskich w zakresie e-mobilności.

Jest nam niezmiernie miło i cieszy nas fakt, iż zostaliśmy przyjęci do tak szacownego partnerskiego grona jaki tworzy Klaster. Jestem pewien, że wykorzystamy nasze siły, by wygenerować silny potencjał w całym łańcuchu dostaw – podsumował Prezes Zarządu Hans- Jörg Otto.

W ramach klastra, jego członkowie będą mieli możliwość realizacji wspólnych projektów i przedsięwzięć. Zadania będą mogły być realizowane zarówno ze środków własnych, jak również przy współudziale funduszy pozyskiwanych z różnych źródeł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
El-Cab
Solaris
elektrobus
  • realista – 27.10.2017

    No i po co się szarpać? Przecież wiadomo, że NCBiR wybierze porządną firmę, np. Ursus.

  • Polak – 30.10.2017

    [komentarz usunięty, powód: regulamin]

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.