TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ekova nie podpisała umowy na remont kapitalny wrocławskiej Skody
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.07.2019 09:00:58
Ekova nie podpisała umowy na remont kapitalny wrocławskiej Skody

Czeska Ekova Electric uchyliła się od zawarcia umowy w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie remontu kapitalnego tramwaju typu Skoda 16 T.

Czeska Ekova Electric uchyliła się od zawarcia umowy w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie remontu kapitalnego tramwaju typu Skoda 16 T.

Firma jako jedyna złożyła ofertę, stąd też MPK Wrocław przedmiotowe postępowanie musiało unieważnić. Decyzja Czechów jest nieco zaskakująca, na tę chwilę nie znamy powodów takiego kroku z ich strony.

Przypomnijmy, że Czesi zaproponowali kwotę 3.624.810,00 zł brutto (2.947.000,00 zł netto). Szacunki zamawiającego to 3.075.000,00 zł brutto, a więc MPK musiałoby do remontu dorzucić. Ekova chciała zrealizować prace w ciągu 10 miesięcy.

Decyzja o niepodpisaniu umowy jest tym bardziej zaskakująca, że po wygranym przetargu Ekova informowała, że liczy na kolejne zamówienia z Polski. Liczymy, że na przebudowę trafi do nas 15 kolejnych takich wagonów – podała czeska firma. Zwycięskie przetargi otwierają jej drzwi na polski rynek i jednocześnie mogą znacząco rozszerzyć portfel zamówień firmy na najbliższe lata – twierdziła. Jak się okazuje nie tym razem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Ekova
MPK Wrocław
remont
  • Krzysztof Risto Chrzanowski – 05.07.2019

    Dla mnie to jakaś kosmiczna kwota tej naprawy... Przypomnę że według jednego ze źródeł to w 2006 roku nową Skode 16T można było kupić za 6,7mln, a Skode 19T za 7,7mln. I to było 13 lat temu ! Nie lepiej więc kupić nowe wozy a te po prostu sprzedać?

  • Wojciech Liberda – 05.07.2019

    A to nie wiedziałeś, że sam zakup to jeszcze nic. Zawsze można wyremontować u siebie..

  • Michał Zieliński – 06.07.2019

    Niepoważne zachowanie Czechów, spowodowali niepotrzebną stratę czasu i energii na procedury.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.