TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

eCitaro już w Warszawie. Trwają testy [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.11.2019 12:00:22
eCitaro już w Warszawie. Trwają testy [FILM]

Od 19 listopada po stołecznych ulicach kursuje najnowszy autobus marki Mercedes-Benz, czyli w pełni elektryczny eCitaro.

Od 19 listopada po stołecznych ulicach kursuje najnowszy autobus marki Mercedes-Benz, czyli w pełni elektryczny eCitaro.

Elektrobus będzie przez testowany przez MZA Warszawa na linii 117 i to przez prawie dwa miesiące - aż do 10 stycznia.

Na czas warszawskie sprawdzianu eCitaro trafiło do zajezdni Ostrobramska. Wcześniej pojazd przeszedł proces przystosowawczy do warunków stawianych przez Miejskie Zakłady Autobusowe i ZTM Warszawa.

Autobus posiada pakiet baterii o pojemności łącznie 243 KWh, a napęd zapewnią dwa silniki elektryczne mocowane w piastach kół o mocy 250 koni mechanicznych.

Miejskie Zakłady Autobusowe korzystają w tej chwili z 31 autobusów elektrycznych marek Solaris i Ursus. Już na początku roku przyjadą do Warszawy pierwsze pojazdy z kontraktu na 130 elektrycznych przegubowców z fabryki Solarisa.

Zobaczcie, jak warszawski tester wygląda w środku:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
Mercedes
Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.