TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dyrektor ZTM Warszawa: Trzeba wymienić stopiątki
InfoTram.pl - Opublikowano: 13.12.2018 13:01:56 1 komentarz
Dyrektor ZTM Warszawa: Trzeba wymienić stopiątki

Na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami Dyrektor ZTM Warszawa Wiesław Witek odniósł się do przetargu na zakup nowych tramwajów dla stolicy.

Na dzisiejszym (13 grudnia) spotkaniu z dziennikarzami Dyrektor ZTM Warszawa Wiesław Witek odniósł się do  przetargu na zakup nowych tramwajów dla stolicy.

Trzeba już pomyśleć o wymianie stopiątek – powiedział Wiesław Witek. I dodał, że obecnie nadal około 55-56% kursów jest wykonywanych przez tramwaje wysokopodłogowe. Spora część z nich, to jak powszechnie wiadomo, wyprodukowane jeszcze w zakładach Konstal Chorzów składy 105N i pochodne. Są również wagony 123N, które do Warszawy dostarczyła FPS. Mimo, że w Warszawie tramwaje te są dość dobrze utrzymane i w zdecydowanej większości wyremontowane, to wydaje się rzeczywiście, że ich czas mija.

Wszystko wskazuje na to, że na stołecznych torowiskach zastąpią je wagony, które dla Warszawy dostarczy Hyundai. Jak wiadomo w grze obecnie pozostaje dwóch producentów, właśnie koreański i PESA, której oferta przekroczyła budżet.

Najprawdopodobniej uda się rozstrzygnąć ten przetarg – stwierdził dziś Wiesław Witek. Na ostateczne podanie wyników będziemy musieli, według zapewnień Tramwajów Warszawskich, poczekać około dwa miesiące.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
105Na
  • Edi666 – 14.12.2018

    Dowcip będzie jak Hyundai nie spełnia wymagań.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !