TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwudziesty pojazd metra w drodze z Nowego Sącza do Sofii
- Opublikowano: 21.05.2019 13:39:11
Dwudziesty pojazd metra w drodze z Nowego Sącza do Sofii (foto: Newag)

W dniu 20 maja 2019 roku z zakładu produkcyjnego NEWAG w Nowym Sączu wyjechał ostatni – dwudziesty pojazd dla sofijskiego metra w ramach zamówienia podstawowego.

W dniu 20 maja 2019 roku z zakładu produkcyjnego NEWAG w Nowym Sączu wyjechał ostatni – dwudziesty pojazd dla sofijskiego metra w ramach zamówienia podstawowego.

Zamówienie realizowane jest przez konsorcjum "SIMETRO", w którego skład wchodzi Siemens Mobility GmbH Austria w Wiedniu, Siemens Mobility EOOD w Sofii oraz NEWAG S.A. W ramach umowy z 28 września 2015r. konsorcjum zobowiązało się dostarczyć zamawiającemu spółce Metropolitan EAD 20 trójczłonowych pojazdów. Ponadto zamawiający skorzystał z prawa opcji a dostawa kolejnych dziesięciu pojazdów rozpocznie się w 2020 r.

Pojazdy Inspiro charakteryzują się wysoką wydajnością energetyczną, niskimi kosztami eksploatacji, a także nowoczesnym designem i rozwiązaniami poprawiającymi komfort podróżowania. W pojazdach Inspiro dla Sofii są również zamontowane odbieraki prądu na dachu, pozwalające na pracę w innym systemie zasilania.

Tranzyt pojazdu odbywa się na zasadach transportu specjalistycznego, ponadgabarytowego. Oznacza to między innymi, że musi on odbywać się w godzinach nocnych oraz w specjalnym konwoju innych samochodów - pilotów, tak aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas poruszania się na drogach. Ze względu na duże gabaryty pojazd metra został podzielony na człony, a ich transport odbędzie się z wykorzystaniem trzech samochodów ciężarowych. Każdy z nich został również odpowiednio zabezpieczony na czas przejazdu. Trasa, która zostanie pokonana wynosi ponad 1100 km oraz odbywa się przez Słowację, Węgry, Serbię aż do stolicy Bułgarii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Inspiro
Sofia
metro
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.