TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwie osoby poszkodowane w zderzeniu tramwajów
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 03.02.2020 17:30:03
Dwie osoby poszkodowane w zderzeniu tramwajów

Dwie osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch tramwajów w Poznaniu. Jednym z poszkodowanych jest motorniczy, który został zakleszczony w pojeździe.

Dwie osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch tramwajów w Poznaniu. Jednym z poszkodowanych jest motorniczy, który został zakleszczony w pojeździe.

Jak tłumaczył PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu st. kpt. Michał Kucierski, do wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 15.30.

"Na ul. Piątkowskiej doszło do najechania jednego tramwaju na drugi. W wyniku zdarzenia motorniczy jednego z pojazdów został uwięziony w swojej kabinie. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby dostać się i następnie uwolnić mężczyznę" - powiedział.

Jak dodał, w zdarzeniu poszkodowana została również jedna z pasażerek; kobieta ma liczne potłuczenia. Poszkodowani są pod opieką pogotowania.

W akcji na miejscu brało udział 7 zastępów straży, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego.

Rzeczniczka MPK Poznań Agnieszka Smogulecka poinformowała PAP, że z powodu wypadku tramwaje nie jeżdżą między pętlą Piątkowska a skrzyżowaniem Wielkopolskiej i Pułaskiego. Linia nr 9 skierowana została do pętli Wilczak, zaś linia nr 11 do pętli Połabskiej. Na wyłączonym odcinku kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
MPK Poznań
Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.