TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwie oferty na używane autobusy dla MKS Jasło
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.11.2019 14:00:58
Dwie oferty na używane autobusy dla MKS Jasło

Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle chce kupić dwa używane autobusy. Mogą to być nawet 17-letnie pojazdy. Przewoźnik otrzymał oferty od dwóch firm w przetargu na ich dostawę. Co się w nich kryje? Póki co nie wiadomo

Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle chce kupić dwa używane autobusy. Mogą to być nawet 17-letnie pojazdy. Przewoźnik otrzymał oferty od dwóch firm w przetargu na ich dostawę. Co się w nich kryje? Póki co nie wiadomo.

MIDI
MIDI z drugiej ręki Postępowanie podzielone jest na dwie części. W obu przypadkach mają to być autobusy nie starsze niż z 2002 r., o przebiegu nie większym niż 600 000 km oraz spełniające chociaż normę Euro 2. 

W pierwszym zdaniu jasielski przewoźnik chce znaleźć autobus o długości do 10,5 m. Ma on zabierać na pokład min. 80 pasażerów, w tym 25 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez otwierane na zewnątrz dwie pary drzwi. Silnik mo mocy min. 200 KM ma mieć spalanie nie większe niż 30 l na 100 km. W gestii oferenta pozostaje dobór skrzyni biegów.

MINI
W drugim ma to być mniejszy autobus. Ma zabrać na pokład min. 30 pasażerów, w tym 22 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez otwierane na zewnątrz dwie pary drzwi. Silnik mo mocy min. 100 KM ma mieć spalanie nie większe niż 12 l na 100 km. Dalej w gestii oferenta pozostaje dobór skrzyni biegów.

Czas na oferty
Termin składania ofert minął dziś, 13 listopada. Mamy dwa kryteria oceny. Cena to 60%, a pozostałe 40% można zyskać dzięki skróceniu terminu dostawy do 20 listopada. Na oba zadania jasielski MKS przygotował 60 000 PLN brutto. 40 000 PLN brutto to pierwsze zadanie, a 20 000 PLN brutto to budżet drugiego. Zostały otwarte oferty od dwóch firm.

Pierwszym oferentem jest firma Bujak z Trzęsówki. Jej propozycja na pierwszą część to 55 350 PLN brutto, z kolei na drugą 50 430 PLN brutto. Druga oferta pochodzi od firmy MOTYW2 z Jasła. Wystartowała ona do boju jedynie o pierwszą część. Jej propozycja to 23 370 PLN brutto.

W pierwszej części sytuacja wydaje się być jasna, natomiast nie wiadomo co z drugą. A także rzecz najważniejsza. Kto jakie autobusy zaoferował MKS?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MKS Jasło
Bujak
MOTYW2
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.