TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwie oferty na tramwaje dla Wrocławia
InfoTram.pl - Opublikowano: 24.06.2020 10:45:01
Dwie oferty na tramwaje dla Wrocławia

MPK Wrocław otworzyło dziś (24 czerwca) oferty na dostawę nowych tramwajów. Przewoźnik planje zakup 25 tramwajów z opcją na kolejne 21 pojazdów. Na zakup pierwszych 25 pojazdów zarezerwowano 240 000 000 zł.

MPK Wrocław otworzyło dziś (24 czerwca) oferty na dostawę nowych tramwajów. Przewoźnik planuje zakup 25 tramwajów z opcją na kolejne 21 pojazdów. Na zakup pierwszych 25 pojazdów zarezerwowano 240 000 000 zł.

Jak podał Prezes MPK Krzysztof Balawejder na Facebooku wpłynęły 2 oferty, obie spokojnie mieszczą się w zakładanym budżecie. Oferty złożyły:

- poznański Modertrans z tramwajem Modersus Gamma 2 z ceną 204 600 000 zł brutto

- bydgoska PESA z tramawajem Twist z ceną 216 795 000 zł brutto.

Rozstrzygające będą: cena oraz liczne kryteria techniczne objęte tajemnica przedsiębiorstwa. Punktacje opublikujemy do 26 czerwca br. Dla mnie, jako gospodarczego patrioty, to doskonała wiadomość. Rywalizacja dwóch szanowanych i sprawdzonych polskich firm gwarantuje dobrą jakość i cenę oraz pozostanie istotnego kapitału i miejsc pracy w Polsce – napisał Krzysztof Balawejder.

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia jest:

1) dostawa 25 sztuk fabrycznie nowych, wieloczłonowych, całkowicie niskopodłogowych tramwajów jednokierunkowych, wyposażonych w wymaganą infrastrukturę,

2) dostawa dodatkowych elementów wyposażenia obsługowego,

3) dostawa pakietu części zamiennych do napraw tramwajów.

W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca także:

1) przeprowadzi szkolenia pracowników;

2) sporządzi i uzgodni z Zamawiającym niezbędne instrukcje, katalogi, schematy, dokumentacje techniczne oraz inne wymagane opracowania odnoszące się do przedmiotu umowy i dostarczy je wraz z licencjami na korzystanie z tej dokumentacji;

3) dostarczy niezbędne oprogramowania wraz z licencjami oraz dokumentację do tego oprogramowania wraz z licencjami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław
PESA
Modertrans