TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwie oferty na modernizację Protramu 205WrAs. Zaskakujące?
InfoTram.pl - Opublikowano: 25.03.2019 20:39:19
Dwie oferty na modernizację Protramu 205WrAs. Zaskakujące?

Dwie oferty zostały złożone w przetargu na wykonanie remontu kapitalnego tramwaju Protram 205 WrAs. Zaskakiwać może co najmniej jedna z nich.

Dwie oferty zostały złożone w przetargu na wykonanie remontu kapitalnego tramwaju Protram 205 WrAs. Zaskakiwać może co najmniej jedna z nich.

Zainteresowanie przetargiem wykazali:

1. Ekova Electric z ceną 2.315.569,00 zł netto, 2.848.149,87 zł po dodaniu podatku, czas wykonania zamówienia to 10 miesięcy;

2. Modertrans Poznań z ceną 3.013.500,00 zł brutto, czas wykonania prac to również 10 miesięcy.

Obie oferty przekroczyły budżet zamawiającego, który na ten cel chciał przeznaczyć 2.460.000,00 zł brutto. Nadal czekamy na decyzję komisji przetargowej.

Co w ramach kapitalnego remontu? Obejmie on pudło, wraz z usunięciem elementów korozji i malowaniem, także na podwoziu wagonu. Dopuszczalne są zmiany wyglądu przodu i tyłu wagonu, ale muszą zostać zaakceptowane przez przewoźnika. Zmiany będą także we wnętrzu, zweryfikowane mają zostać i ewentualnie wymienione szyby. Naprawić trzeba konstrukcję dachu. Piasecznice będą nowe, podobnie jak falowniki, oparte na nowej technologii. Oświetlenie zostanie zastąpione LED-owym. Prace odświeżające, w tym czyszczenie klimatyzacji, przewidziano dla kabiny motorniczego. Nowy będzie system informacji pasażerskiej, z nowoczesnymi i niezawodnymi rozwiązaniami technicznymi. Po nowemu będą też zapowiedzi głosowe i monitoring.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Protram
MPK Wrocław
Ekova
Modertrans
remont
 • Wieczorek Dariusz – 26.03.2019

  Mam nadzieję, że dopłacą Pepikom, bo jestem ciekaw jak to będzie wyglądało.

 • Patryk Krzywik – 26.03.2019

  Będą modernizowac moderny

 • Patryk Przybyło – 26.03.2019

  Będzie więcej bet 😂😂😂

 • Michał Zieliński – 26.03.2019

  Najpierw moderna Skody, teraz WrAs, fajnie że aktywnie działają w tym względzie

 • Piotr Garbicz – 27.03.2019

  Patryk Lis Krzysiek Bobek

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.