TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwie oferty dla MZA Warszawa na 555 alcolocków
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.04.2019 14:00:54
fot. Paweł_K, phototrans.pl

Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe wyposażą kolejne autobusy blokady alkoholowe. Na pewno chodzi o 555 pojazdów. Kto je doposaży? Przewoźnik otrzymał dwie oferty.

Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe wyposażą kolejne autobusy blokady alkoholowe. Na pewno chodzi o 555 pojazdów. Kto je doposaży? Przewoźnik otrzymał dwie oferty.

555 + 50 blokad
W tej chwili ok. 600 pojazdów MZA posiada już alcolocki. Od kilku tygodni przewoźnik szukał firmy, która dostarczy i zamontuje blokady alkoholowe na pewno w kolejnych 555 autobusach. Urządzenia trafią do pojazdów, które garażują na wszystkich zajezdniach MZA. Najwięcej blokad zostanie zamontowanych w autobusach z zajezdni na Woronicza. Trafią one do 310 pojazdów.

Zwycięzca przetargu będzie miał 24 tygodnie od podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac. Stołeczny przewoźnik zastrzegł sobie możliwość rozszerzenia zamówienia. Prawo opcji zakłada możliwość dokupienia jeszcze 50 alcolocków. Jeśli MZA skorzysta z tego to wykonawca będzie miał trzy tygodnie od momentu uruchomienia opcji na wykonanie prac. Wszystkie urządzenia będą objęte dwuletnią gwarancją.

Kontrola trzeźwości kierującego będzie wymuszana po każdorazowym wyłączeniu i załączeniu stacyjki autobusu. Dzięki rejestracji każdego "dmuchania", przewoźnik ma dokładną, rzetelną i codzienną kontrolę stanu trzeźwości kierowców, a sami kierowcy ważny i obiektywny argument w konfliktach z roszczeniowymi pasażerami, którzy mogliby im niesłusznie zarzucać, że prowadzą w stanie po spożyciu alkoholu.

Dwie oferty
Wczoraj, 17 kwietnia minął termin składania ofert. Na "alko-zakupy" największy miejski przewoźnik przygotował 3 000 000 PLN brutto. A to oznacza, że koszt pozyskania kompletu do jednego autobusy spółka przyjęła na poziomie nie większym niż 4 394,64 PLN netto. Dwie propozycje, które wczoraj otwarto mieszą się w tych szacunkach.

Pierwszą i jednocześnie najtańszą przedstawiła firma Drager Safety Polska z Katowic. Jej propozycja opiewa na 2 314 183,50 PLN brutto. A do daje cenę 3 390 za blokadę do jednego autobusu.

Droższą ofertę przedstawiły warszawskie Systemy Autobusowe. Ta propozycja opiewa na kwotę 2 655 508,50 PLN brutto. W tym przypadku koszt jednostkowy alcolocka to 3 890 PLN netto.

Jedynym kryterium wyboru w przetargu jest cena. W tej sytuacji jeśli formalności zostaną dochowane zwycięzca jest już znany.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
kierowca
MZA Warszawa
Drager Safety
Systemy Autobusowe
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.