TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwaj motorniczowie uratowali na PST życie człowieka
- Opublikowano: 04.11.2019 14:45:48
Dwaj motorniczowie uratowali na PST życie człowieka (foto: MPK)

Była szósta rano. Dzień Wszystkich Świętych. O tej porze nad PST słońce jeszcze nie wzeszło.

Była szósta rano. Dzień Wszystkich Świętych. O tej porze nad PST słońce jeszcze nie wzeszło.

Poznański motorniczy Darek jadący piętnastką w kierunku pętli na Sobieskiego zauważył  przed przystankiem Kurpińskiego płomienie ognia.

- Pierwsza moja myśl była taka, że jacyś ludzie z okazji Halloween rozpalili ognisko. Pracuję  w firmie już ponad 30 lat i wiele widziałem więc to mnie nawet bardzo nie zdziwiło ale postanowiłem tego nie zbagatelizować – mówi Pan Darek. - Zatrzymałem tramwaj na światłach awaryjnych, chwyciłem za gaśnicę i podbiegłem do ognia. Przeraziłem się na widok płonącego człowieka.

Wprawną ręką uruchomił gaśnicę i delikatnymi strumieniami piany ratował ofiarę.

- Ten człowiek był w pełni świadomy, dziękował i wskazywał na piekące miejsca na ciele – wspomina motorniczy.

Jak się później okazało ofiarą był bezdomny, który koczował pod wiaduktem i najprawdopodobniej rozpalił ognisko żeby się przy nim ogrzać.

Tymczasem nadjechał następny tramwaj i wyskoczył z niego następny motorniczy z gaśnicą, żeby wesprzeć kolegę.

- To że ten człowiek żyje to zasługa Darka, ja go tylko wsparłem – mówi nasz motorniczy Bartosz, który pracuje u nas od 4 miesięcy. – Gdyby Darek nie zauważył ognia, gdyby nie wyskoczył z tramwaju i nie zareagował, ten człowiek by nie żył. Ja przyjechałem po kilku minutach. A strażacy którzy przybyli na miejsce powiedzieli że to były ostatnie momenty żeby go uratować.

Kiedy na miejsce przyjechały służby nadzoru ruchu, strażacy i policja, motorniczowie powrócili za swoje stery. Przerwa w ruchu trwała nieco ponad kwadrans. Piętnaście minut walki o życie człowieka.

Jesteśmy dumni z naszych motorniczych. Gratulujemy im postawy. Decyzją prezesa Zarządu, każdemu z nich została przyznana nagroda – poinformowała rzeczniczka prasowa MPK Iwona Gajdzińska.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
motorniczy
MPK Poznań
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.