TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa nowe przejścia dla pieszych w centrum Wrocławia
WROCLAW.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 14.03.2019 11:46:37
Dwa nowe przejścia dla pieszych w centrum Wrocławia (źródło: wroclaw.pl)

Na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Białoskórniczej oraz przy ul. Grodzkiej we Wrocławiu powstaną dwa nowe przejścia dla pieszych. ZDiUM rozstrzygnął właśnie przetarg.

Na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Białoskórniczej oraz przy ul. Grodzkiej we Wrocławiu powstaną dwa nowe przejścia dla pieszych. ZDiUM rozstrzygnął właśnie przetarg.

Ulice w rejonie przyszłych przejść muszą zostać częściowo przebudowane. – Oba te zadania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu pieszych. Dotyczy to zwłaszcza zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego, Białoskórniczej, św. Mikołaja, gdzie nowe przejście, poprowadzone przez znajdującą się tam wysepkę, umożliwi bezpieczne dotarcie do przystanku tramwajowego od strony ul. św. Mikołaja. Jest to o tyle istotne, że zaobserwowano częste, grożące wypadkiem przypadki przechodzenia przez jezdnię w tym miejscu – wyjaśniają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Mieszkańcy zainteresowani losem brzozy, która rośnie na wysepce pomiędzy ulicami, mogą spać spokojnie. Drzewo zostanie na swoim miejscu. – Nawierzchnia dookoła niej została zaprojektowana i będzie wykonana tak, żeby nie naruszyć systemu korzeniowego – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

Drugie przejście zostanie wyznaczone na ul. Grodzkiej w pobliżu mostu Uniwersyteckiego.

ZDiUM własnie rozstrzygnał przetarg na te dwie inwestycje. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Rotomat, wyceniając prace łącznie na około 700 tysięcy złotych. Termin wykonania pierwszego zadania minie po 4,5 miesiącach od podpisania umowy, drugie ma być gotowe w 3,5 miesiąca.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
przejście dla pieszych
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.