TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa ex-łódzkie 805Na jadą do Elbląga
InfoTram.pl - Opublikowano: 21.11.2019 13:45:37 1 komentarz
Dwa ex-łódzkie 805Na jadą do Elbląga (foto: MPK)

Dwa tramwaje 805N Enika 3D zostały odkupione od MPK Łódź przez Elbląg.

Dwa tramwaje 805N Enika 3D zostały odkupione od MPK Łódź przez Elbląg.

Jak poinformował łódzki przewoźnik wagony te przeszły już lifting i pierwszy z nich wyrusza na północ kraju w czwartek. Jak widać na opublikowanych przez MPK zdjęciach pojazd zyskał nowe, elbląskie barwy i przystosowany został do kursowania po nowej sieci tramwajowej.

To kolejne wagony, które z Łodzi trafią do Elbląga. Łącznie zatem w tym mieści będą kursowały 4 tramwaje pochodzące z MPK. Elbląg nie zdecydował się natomiast na zakup doczep. Jest to związane z faktem, że po tamtejszej sieci tramwajowej kursują tzw. "solówki".

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl w Łodzi przebywa aktualnie także nowy wagon, który została wyprodukowany przez Modertrans dla Elbląga. Będzie testowany na tamtejszych torowiskach przed przekazaniem klientowi. Pierwszy raz ma wyjechać pod koniec tygodnia.    Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
Elbląg
805N
  • radzio011 – 21.11.2019

    Szkoda , że nie zakupili doczep. Na linii nr 4 podwojne składy na pewno by się przydały. Zresztą bardziej pojemne składy / i nowcześniejsze / nakłoniły by mieszkańców do częstszego korzystania z tramwaju. Dziś stan taboru i części torowisk jest nie najlepszy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.