TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Duże zainteresowanie majówkowym połączeniem do Sandomierza
- Opublikowano: 13.05.2019 14:36:55
Duże zainteresowanie majówkowym połączeniem do Sandomierza (foto: UMWŚ)

Ponad 3 tysiące 100 pasażerów skorzystało z połączenia Kielce – Sandomierz podczas długiego majowego weekendu – poinformował Świętokrzyski Urząd Marszałkowski.

Ponad 3 tysiące 100 pasażerów skorzystało z połączenia Kielce – Sandomierz podczas długiego majowego weekendu – poinformował Świętokrzyski Urząd Marszałkowski.

Od 27 kwietnia do 5 maja po raz pierwszy w tym roku pociąg wyjechał w tę trasę. A to dopiero początek, ponieważ weekendowe połączenia z Kielc do Sandomierza i Buska – Zdroju znów wrócą na wakacje. Kierunek naszych działań jest taki, aby od przyszłego roku te kursy znalazły się w stałym rozkładzie jazdy – zapowiada Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas majowego weekendu, średnio z jednego kursu skorzystało 175 osób. Ale były też takie dni, kiedy trzeba było łączyć dwa pociągi w jednym kursie, bo tak duże było zainteresowanie. Rekord padł 1 maja, kiedy z tych połączeń skorzystało 650 osób.

Dane te są budujące i dobrze rokują na przyszłość. Mam nadzieję, że uda nam się pobić wynik z ubiegłego roku – mówi Anna Grzela, dyrektor Departamentu Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego. Po raz pierwszy wakacyjne połączenie relacji Kielce – Sandomierz uruchomiono w 2016 roku. W sumie, w ciągu trzech lat skorzystało z niego ponad 46 tysięcy pasażerów – głównie turystów. Z każdym rokiem ich liczba rośnie – w 2016 r. było to prawie 15 tysięcy osób, w ubiegłym już 18,5 tysiąca.

Tak jak w wakacje w poprzednich latach każdego dnia realizowane były dwa kursy. Pociąg z Kielc wyjeżdżał o godz. 7.40, na miejsce docierał o 10:40. Natomiast wyjazd z Sandomierza zaplanowany był o godzinie 17.39 z dojazdem do Kielc na godzinę 20.21. Przerwa w kursowaniu tego pociągu, potrwa do 20 czerwca. Wtedy to połączenie wróci do wakacyjnego rozkładu jazdy i będzie realizowane do 29 września, w każdą sobotę i niedzielę oraz dodatkowo 21 czerwca oraz 15 i 16 sierpnia. Cena biletu na pociąg relacji Kielce – Sandomierz wynosi 15,80 zł.

Mariusz Gosek zapowiada, że połączenia z Kielc do Sandomierza i Buska – Zdroju od przyszłego roku mogą znaleźć się w całorocznym, stałym rozkładzie jazdy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sandomierz
świętokrzyskie
Kielce
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.