TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Durmazlar chce więcej za tramwaje dla Olsztyna. I wydłużenia terminów
InfoTram.pl - Opublikowano: 16.05.2020 10:45:15
Durmazlar chce więcej za tramwaje dla Olsztyna. I wydłużenia terminów (foto: MPK)

Turecki producent Durmazlar, który realizuje zamówienie na dostawę 12 wagonów chce zmiany warunków ich dostaw.

Turecki producent Durmazlar, który realizuje zamówienie na dostawę 12 wagonów chce zmiany warunków ich dostaw.

Zgodnie z umową do 17 kwietnia powinny zostać dostarczone dwa składy, a jest tylko jeden. To oznacza, że Turcy już mają opóźnienie. Do olsztyńskiego ratusza przesłali pismo z prośbą o zmianę terminów dostaw i zwiększeniem należności za realizację kontraktu. Jest ona uzasadniona koronawirusem, który wpłynął na kurs euro. Mając to na uwadze Durmazlar oczekuje wynagrodzenia wyższego o 5%.

Miasto na propozycję producenta chce przystać, ale tylko częściowo. O ile dopuszczalna jest zmiana harmonogramu dostaw, o tyle ratusz nie zamierza dokładać do tramwajów. I chce je kupić za cenę, jaką zaoferowano w przetargu. Jak twierdzi umowa nie przewiduje możliwości negocjacji ceny po jej podpisaniu.

Miasto dopuszcza natomiast wydłużenie terminów dostaw o 4 miesiące. Na tę chwilę nie wiadomo kiedy do Olsztyna przyjedzie drugi wagon.

Nowe olsztyńskie tramwaje Panorama - podobnie, jak te kursujące obecnie - będą miały 2,5 m szerokości. Mogą zabrać 210 pasażerów, z czego 40 osób na miejscach siedzących. Deklarowany przez producenta poziom emitowanego hałasu to 73,6 dB. Według przedstawicieli ratusza tureckie tramwaje będą mieć skrętne skrajne wózki, dzięki czemu mniej będzie zużywać się torowisko i elementy podwozia. Drzwi zlokalizowane za kabinami motorniczego będą jednoskrzydłowe, pozostałe środkowe cztery pary - dwuskrzydłowe. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Durmazlar
Olsztyn