TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Drugi Urbino 12 po facelifcie w Wejherowie [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.12.2019 10:00:47
Drugi Urbino 12 po facelifcie w Wejherowie [FILM]; fot. UM Wejherowo

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie pozyskał kolejny autobus marki Solaris, który 18 grudnia wszedł do normalnej obsługi liniowej.

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie pozyskał kolejny autobus marki Solaris, który 18 grudnia wszedł do normalnej obsługi liniowej.

-"To już drugi autobus, który posiada zmienioną całą stylizację przednią – mówi Marcin Balakowski, pracownik MZK Wejherowo. - Modele IV generacji były bardziej kanciaste. Natomiast ten ma opływowy kształt, dzięki czemu jego boki nie brudzą się podczas jazdy. Pojazd wyposażony jest także w najnowszy model klimatyzacji - jego duża wydajność na pewno będzie sporym udogodnieniem dla naszych pasażerów. Autobus posiada także nowoczesny system oczyszczania spalin. Jest on o wiele wydajniejszy w stosunku do swoich poprzedników, dzięki czemu zużywa mniej paliwa – dodaje.

27 jamników

prowadzenie do eksploatacji niskopodłogowego pojazdu odbyło się z udziałem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, który pogratulował prezesowi spółki Czesławowi Kordelowi oraz całej załodze nowego nabytku.

- Niezmiernie cieszymy się z tego, że Miejski Zakład Komunikacji zakupił kolejny nowy pojazd, który będzie jeździć po wejherowskich ulicach. Tym bardziej, że jest to już dziesiąty autobus najnowszej generacji, który został wyposażony w zmodernizowaną klimatyzację - powiedział prezydent.

Dodajmy, że jest to już dziewiąty Urbino 12 IV w taborze MZK Wejherowo. Firma posiada obecnie 29 autobusów, z czego 27 - to pojazdy marki Solaris, a 11 z nich posiada pełną klimatyzację.

Wejherowski standard

Najnowszy nabytek MZK ma silnik DAF/ Paccar MX-11 Euro 6d o mocy 220 kW i 1300 Nm maksymalnego momentu obrotowego, współpracujący ze skrzynią biegów ZF 6AP1400B Ecolife. Pojazd umożliwia podróż maksymalnie 87 pasażerom, w tym 30 osób na miejscach siedzących - fotelach Kiel Citos. Z niskiej podłogi mamy dostępnych 14 siedzeń przy jednoczesnym zachowaniu zadowalających rozmiarów platformy dla wózków i pasażerów stojących.

Wejście na pokład jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. Podobnie jak wszystkie pojazdy floty MZK Wejherowo, najnowszy nabytek ma system indywidualnego otwierania drzwi przez pasażera.

Naturalną wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewniają cztery uchylne okna. Nie mogło oczywiście zabraknąć klimatyzacji. Odpowiada za nią agregat firmy Spheros, prawdopodobnie o mocy 30 kW. Jest także monitoring, czyli standard.

System Informacji Pasażerskiej pochodzi od słowackiej firmy EMtest i prezentuje się dosyć minimalistycznie, jak na obecne trendy. Autobus wyposażono w trzy zewnętrzne wyświetlacze diodowe, które świecą na biało - od firmy Mobitec. W środku znajdujemy za kabiną kierowcy diodową tablicę, która odpowiada za prezentację informacji liniowej. Nie zabrakło także systemu GPS, głosowych zapowiedzi przystanków, kasowników i czytników kart elektronicznych przygotowane pod obsługę EMV.

Na koniec mamy dla Was film z tradycyjnymi życzeniami od załogi MZK Wejherowo:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Wejherowo
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.