TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Drugi oliwkowy wagon 120A w Parowozowni Wolsztyn
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.06.2019 08:23:59
zdjęcie ilustracyjne (foto: PW)

Parowozownia Wolsztyn ma już dwa wagony typu 120A zakupione do obsługi planowego ruchu pasażerskiego.

Parowozownia Wolsztyn ma już dwa wagony typu 120A zakupione do obsługi planowego ruchu pasażerskiego.

Podobnie jak pierwsza "bonanza", która do Wolsztyna przybyła w kwietniu, po przeprowadzonej w Chojnicach naprawie głównej zyskał on nie tylko nową, nawiązującą do historycznej, oliwkową malaturę, lecz także odświeżone wnętrze, które od tej pory służyć będzie pasażerom podróżującym pociągiem parowym.

Jak informuje Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei wagon został przetransportowany do nowego domu z wykorzystaniem jednostki SA133-005.

Udało nam się nabyć od Przewozów Regionalnych po atrakcyjnej cenie dwa wagony typu 120A, tzw. bonanzy. Wreszcie możemy wozić pasażerów własnymi, a nie pożyczonymi wagonami – powiedział PAP po zakupie wagonów dyrektor Parowozowni Wolsztyn Wojciech Marszałkiewicz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wagon
Parowozownia Wolsztyn
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.