TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Drugi Lajkonik gotowy. Czeka na transport do Krakowa
InfoTram.pl - Opublikowano: 23.03.2020 17:45:02
Drugi Lajkonik gotowy. Czeka na transport do Krakowa (foto: MPK)

Drugi wagon wyprodukowany przez Stadlera w Siedlcach dla MPK Kraków już czeka na transport – podał przewoźnik.

Drugi wagon wyprodukowany przez Stadlera w Siedlcach dla MPK Kraków już czeka na transport – podał przewoźnik.

Jednocześnie przypomniał, że pierwszy tramwaj Stadlera jest już w Krakowie i przechodzi ostatnie odbiory. Do końca tego roku do Krakowa powinno trafić w sumie 50 takich tramwajów.

W styczniu 2018 konsorcjum firm Stadler Polska i Solaris Bus & Coach podpisało z MPK Kraków umowę na dostawę 35 tramwajów dla miasta Krakowa. Przewoźnik skorzystał też z opcji na kolejnych 15 wagonów.

Niskopodłogowe tramwaje o długości 33,4 metra są wyposażone w klimatyzację, monitoring, oświetlenie ledowe wnętrza oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej. Pojazdy posiadają platformę ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózkach. Z myślą o użytkownikach telefonów i smartfonów w pojeździe zamontowano porty USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych. Tramwaje mają szersze niż dotychczas drzwi – 1,4 metra, co umożliwia szybszą wymianę pasażerów na przystankach. Specjalna konstrukcja jezdna ram wózków zapewnia zmniejszenie zużycia kół oraz torowiska, a także wpływa na zmniejszenie drgań emitowanych podczas jazdy, co wpływa na komfort podróżowania. Każdy wagon jest wyposażony w tzw. absorbery energii, które minimalizują skutki kolizji z innymi pojazdami. Tramwaje są przyjazne dla środowiska. Zastosowany system rekuperacji umożliwia wykorzystywanie energii hamowania. Ergonomiczna kabina i wygodny fotel zapewnią z kolei komfortowe warunki pracy dla motorniczych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Lajkonik
Stadler
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.