TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Drugi Lajkonik gotowy. Czeka na transport do Krakowa
InfoTram.pl - Opublikowano: 23.03.2020 17:45:02
Drugi Lajkonik gotowy. Czeka na transport do Krakowa (foto: MPK)

Drugi wagon wyprodukowany przez Stadlera w Siedlcach dla MPK Kraków już czeka na transport – podał przewoźnik.

Drugi wagon wyprodukowany przez Stadlera w Siedlcach dla MPK Kraków już czeka na transport – podał przewoźnik.

Jednocześnie przypomniał, że pierwszy tramwaj Stadlera jest już w Krakowie i przechodzi ostatnie odbiory. Do końca tego roku do Krakowa powinno trafić w sumie 50 takich tramwajów.

W styczniu 2018 konsorcjum firm Stadler Polska i Solaris Bus & Coach podpisało z MPK Kraków umowę na dostawę 35 tramwajów dla miasta Krakowa. Przewoźnik skorzystał też z opcji na kolejnych 15 wagonów.

Niskopodłogowe tramwaje o długości 33,4 metra są wyposażone w klimatyzację, monitoring, oświetlenie ledowe wnętrza oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej. Pojazdy posiadają platformę ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózkach. Z myślą o użytkownikach telefonów i smartfonów w pojeździe zamontowano porty USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych. Tramwaje mają szersze niż dotychczas drzwi – 1,4 metra, co umożliwia szybszą wymianę pasażerów na przystankach. Specjalna konstrukcja jezdna ram wózków zapewnia zmniejszenie zużycia kół oraz torowiska, a także wpływa na zmniejszenie drgań emitowanych podczas jazdy, co wpływa na komfort podróżowania. Każdy wagon jest wyposażony w tzw. absorbery energii, które minimalizują skutki kolizji z innymi pojazdami. Tramwaje są przyjazne dla środowiska. Zastosowany system rekuperacji umożliwia wykorzystywanie energii hamowania. Ergonomiczna kabina i wygodny fotel zapewnią z kolei komfortowe warunki pracy dla motorniczych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Lajkonik
Stadler