TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Droższe bilety w Starogardzie Gdańskim
TransInfo.pl - Opublikowano: 03.12.2019 18:00:04
Droższe bilety w Starogardzie Gdańskim; fot. UM Starogard Gdański

W 2020 roku w Starogardzie Gdańskim wzrosną opłaty za parkowanie, a także droższe będą bilety za przejazdy autobusami miejskimi.

W 2020 roku w Starogardzie Gdańskim wzrosną opłaty za parkowanie, a także droższe będą bilety za przejazdy autobusami miejskimi. Podwyżka będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 r.

Podczas XVI sesji radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia cen biletów komunikacji miejskiej. Wynika z niej, że ceny biletów jednorazowych normalnych wzrosną o 60 gr., z 2,20 zł do 2,80 zł. Bilety ulgowe będą droższe o 30 gr., z 1,10 zł do 1,40 zł.

Za przewóz zwierząt oraz dodatkowego bagażu podróżni zapłacą jak za bilet normalny. Przewóz wózka inwalidzkiego lub dziecięcego będzie bezpłatny. Pełnopłatne bilety sieciowe, które obejmują wszystkie linie przez cały miesiąc kosztować będą 88 zł, a ulgowe 44 zł. Bilety miesięczne na dni robocze zostaną zlikwidowane.

-"Podwyżka cen biletów i innych opłat wynika ze zwiększonych kosztów działalności Miejskiego Zakładu Komunikacji funkcjonującego jako zakład budżetowy. Ostatnia zmiana cen biletów nastąpiła w 2011 r., a od tego czasu znacznie zwiększyły się koszty prowadzonej działalności, w tym koszty pracownicze, ceny paliwa etc. – Szacuje się, że z tytułu podwyżek MZK uzyska 330 tys. zł w ciągu roku – mówił naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Janusz Karczyński.

-"Należy zauważyć, że obecnie ceny biletów w Starogardzie są najniższe na Pomorzu, a także w Polsce – podkreślił wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski.

Za podjęciem uchwały głosowało trzynastu radnych, przeciw czterech. Dwóch wstrzymało się od głosu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
bilet
Starogard Gdański
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.