TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Droga rowerowa z Radomia do Skaryszewa będzie częściowo oświetlona
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 14.06.2019 20:40:38
Zdj. Bractwo Rowerowe - Radom

Na odcinku ponad 1,5 km drogi rowerowej między Radomiem a Skaryszewem zostanie zamontowane oświetlenie. Inwestycja ma kosztować około 300 tys. zł. Oświetlenie ma być gotowe do 31 października tego roku.

Na odcinku ponad 1,5 km drogi rowerowej między Radomiem a Skaryszewem zostanie zamontowane oświetlenie. Inwestycja ma kosztować około 300 tys. zł. Oświetlenie ma być gotowe do 31 października tego roku.

13 czerwca burmistrz Skaryszewa, Dariusz Piątek, i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Jan Jeżmański, przekazali teren budowy na realizację innowacyjnego projektu pn.: "Budowa oświetlenia drogowego wzdłuż drogi krajowej nr 9 w Makowcu i w Skaryszewie – etap I". Wykonawcą prac budowlanych jest firma ELPROJECT Sp. z o.o. z Warszawy.

1,5 km drogi rowerowej zyska oświetlenie

Pierwszy etap prac zakłada montaż 42 słupów z podwójnymi lampami na ponad 1,5 km odcinku drogi rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 9. Rowerowa infrastruktura rozpocznie się od stacij benzynowej w Skaryszewie do Makowca.

Lampy mają oświetlać drogę rowerową i jezdnie. Po stronie jezdni lampy ledowe będą umieszczone na wysokości 10 m, a po stronie drogi rowerowej na wysokości 7 m. Oświetlone zostanie również przejście dla pieszych, przy przystanku autobusowym na Wincentowie.

- Montowane oświetlenie wyposażone będzie w czujniki światła, które w sposób automatyczny sterują jasnością świecenia każdej pojedynczej lampy LED lub też grupą lamp. To innowacyjne rozwiązanie pozwoli na kolejne oszczędności energii elektrycznej – informuje Joanna Sowa na oficjalnej stronie internetowej Skaryszewa.

- Ścieżka rowerowa ze Skaryszewa do Radomia jest nadal najczęściej uczęszczanym traktem rowerowym w regionie radomskim. Codziennie roi się tu od rowerzystów, spacerujących, biegających czy osób jeżdżących na rolkach. Ścieżka to także nie lada gratka dla turystów, którzy zwiedzają naszą gminę z perspektywy roweru. Dlatego tak ważnym jest zapewnienie bezpieczeństwa po zmroku na tej trasie – powiedział burmistrz Skaryszewa, Dariusz Piątek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
Skaryszew
droga
oświetlenie
  • Krzysztof Ciejka – 14.06.2019

    Z tego co widzę to ciągi pieszo rowerowe a nie drogi rowerowe

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.