TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Drezdenko. Kierowca podejrzany o śmiertelne potrącenie rowerzysty
PAP/INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.01.2020 17:03:02
Drezdenko. Kierowca podejrzany o śmiertelne potrącenie rowerzysty

Prokurator zarzucił 40-latkowi śmiertelne potrącenie rowerzysty w Drezdenku. Przypuszcza się, że kierowca ciężarówki odjechał z miejsca wypadku.

Prokurator zarzucił 40-latkowi śmiertelne potrącenie rowerzysty w Drezdenku. Przypuszcza się, że kierowca ciężarówki odjechał z miejsca wypadku.

Odjechał z miejsca wypadku

Do 12 lat więzienia grozi 40-latkowi, któremu prokurator zarzucił śmiertelne potrącenie rowerzysty w Drezdenku. Miało do tego dojść, kiedy prowadził ciężarówkę, którą odjechał z miejsca wypadku – poinformował w niedzielę Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

W środę (8 stycznia br.) po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ulicy Kościuszki w Drezdenku. Mimo szybkiej reakcji służb, lekarz stwierdził zgon 68-latka. Z ustaleń policji wynikało, że rowerzysta uczestniczył w wypadku, jednak na miejscu nie było pojazdu, który mógł go potrącić, nie było też początkowo świadków wydarzenia.

Śledztwo policji

"Żmudna praca śledczych i fakt, że do policjantów zgłaszali się świadkowie przyczyniła się do wstępnych ustaleń, z których wynikało, że rowerzysta został potrącony przez samochód ciężarowy, a jego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia" – powiedział Bartos.

Dodał, że udało się ustalić, kto był kierowcą ciężarówki i w jakim kierunku pojechał. 40-latek zatrzymano w woj. wielkopolskim. W sobotę usłyszał zarzuty. Śledztwo mające wyjaśnić wszystkie okoliczności wypadku nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Krajeńskich. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Drezdenko
potrącenie
policja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.