TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dolnośląskie potrzebuje kolei aglomeracyjnej
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 21.05.2019 11:26:47
Dolnośląskie potrzebuje kolei aglomeracyjnej

W Parlamencie Europejskim będę zabiegał o fundusze na rozwój infrastruktury kolejowej i drogowej na Dolnym Śląsku - zapowiedział we wtorek senator PO Jarosław Duda

W Parlamencie Europejskim będę zabiegał o fundusze na rozwój infrastruktury kolejowej i drogowej na Dolnym Śląsku - zapowiedział we wtorek senator PO Jarosław Duda, kandytat Koalicji Europejskiej do PE z okregu dolnośląsko-opolskiego.

Duda na konferencji prasowej przed Dworcem Głównym PKP we Wrocławiu, przypomniał, że dworzec ten został wyremontowany kosztem 300 mln zł, a fundusze na tę inwestycje pochodziły ze środków unijnych. "Wszystkim eurosceptykom, którzy twierdzą, że dopłacamy do tego, że jesteśmy w UE, chcę przypomnieć, że ten bilans jest blisko 109 mld euro na plus dla naszego kraju" - oświadczył senator.

Jak podkreślił, opowiada się za zrównoważonym rozwojem Dolnego Śląska. Według Dudy w niektórych obszarach województwa nadal są problemy z dostępem do komunikacji kolejowej. "W Bogatyni zamknięto dworzec, w Oleśnicy wymaga on remontu. Stąd też w PE będę zabiegał o fundusze na rozwój infrastruktury kolejowej i drogowej. Ważne jest, by można było się skomunikować z Wrocławiem z każdego miejsca, a są jeszcze miejsca na Dolnym Śląsku, które są odcięte komunikacyjnie" - podkreślił.

Poseł PO-KO Michał Jaros ocenił, że dla rozwoju transportu pasażerskiego w regionie bardzo ważne jest uruchamianie nieczynnych dworców oraz budowa nowych przystanków kolejowych. "Można realizować te inwestycje środkami samorządu i europejskimi" - zaznaczył polityk.

Według niego aby usprawnić komunikację zbiorową w regionie, trzeba uruchomić wrocławską kolej aglomeracyjną. "Do tego potrzebujemy nie tylko modernizacji linii kolejowych, ale też budowy przystanków kolejowych – we Wrocławiu i w miejscowościach podwrocławskich. Nie da się uruchomić wrocławskiej kolei aglomeracyjnej bez stworzenia spójnego systemu połączeń kolejowych wraz z przystankami. To jest w programie Koalicji Europejskiej" - podkreślił Jaros.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
dolnośląskie
dworzec
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.