TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dobra kondycja mazowieckich autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.03.2019 10:00:27
Dobra kondycja mazowieckich autobusów

1 marca prawie sto mazowieckich autobusów trafiło pod lupę inspektorów. Tylko trzy z nich musiały zjechać do warsztatu

1 marca prawie sto mazowieckich autobusów trafiło pod lupę inspektorów, którzy sprawdzali pojazdy komunikacji miejskiej, podmiejskiej oraz przewożące uczniów i osoby niepełnosprawne na terenie całego regionu. Tylko trzy spośród blisko stu skontrolowanych jednego dnia autobusów musiało zjechać do warsztatu.

Od wczesnych godzin rannych inspektorzy kontrolowali autobusy na końcowych pętlach autobusowych, a także w rejonie szkół i placówek dla osób niepełnosprawnych. W trakcie kontroli zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców i stan techniczny autobusów, którymi na co dzień podróżują mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Warszawa, Radom i Siedlce

W ramach akcji zatrzymano trzy dowody rejestracyjne pojazdów z powodu ujawnionych usterek stanu technicznego. Miało to miejsce w Warszawie, Radomiu i Siedlcach. Oto stwierdzone usterki:

 • w jednym ze stołecznych autobusów miejskich inspektorzy stwierdzili znaczny wyciek płynów eksploatacyjnych z silnika;

 • w Radomiu stwierdzono awarię tzw. samopowrotów drzwi, która zagrażała bezpieczeństwu pasażerów;

 • w Siedlcach zatrzymano dowód rejestracyjny autobusu podmiejskiego z powodu usterki oświetlenia.

Jednodniowa akcja wzmożonych kontroli autobusów komunikacji miejskiej, podmiejskiej i pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne na drogach Mazowsza zakończyła się wszczęciem dwóch postępowań administracyjnych wobec przewoźników. Kara pieniężna grozi również osobie zarządzającej transportem w jednej z firm transportowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Mazowieckie
 • Sebbastian Pioro – 07.03.2019

  Dobry żart 😂😂😂 kontrolę ITD warszawskiego zbiorkomu to jedynie pokazówka... Spojrzą na opony i na dokumenty i po kontroli... Raz mnie kontrolowali i byl to śmiech na sali... Wystarczy że by spojrzeli na deskę i zobaczyli ile i jakie błędy są wyświetlane... A powinni zacząć od kontroli miejsca postoju autobusów na krańcach - zamiast na przystanku technicznym - pojazdy odbywają postój na przystankach dla wsiadających.... Więc kierowcy nie mają żadnych przerw...

 • Sebastian Rożentalski – 07.03.2019

  Oj...gdyby w MPK Poznań i u podmiejskich przewoźników zrobili kontrole to by 3/4 taboru od każdego nie wyjechało 👌

 • Dawid Dziuba – 07.03.2019

  Niech lepiej sprawdzą, czy pizda z ZTMu nie łamie prawa.

 • Sławomir Gugała – 08.03.2019

  To MZA .?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.