TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dobiega końca budowa dwóch przystanków w Jeleniej Górze
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 23.11.2019 14:45:18 4 komentarze
Dobiega końca budowa dwóch przystanków w Jeleniej Górze (foto: PKP PLK)

Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysławowa to dwa nowe przystanki kolejowe, z których od połowy grudnia będą korzystać podróżni w stolicy Karkonoszy.

Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysławowa to dwa nowe przystanki kolejowe, z których od połowy grudnia będą korzystać podróżni w stolicy Karkonoszy.

W ramach inwestycji PKP PLK przebudowały wcześniej dwa inne przystanki - Jelenia Góra Sobieszów i Jeleniej Góra Cieplice.

Dwa nowe przystanki kolejowe Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysławowa zostaną oddane do użytku 15 grudnia. Tym samy zakończy się realizacja projektu, obejmującego cztery przystanki w Jeleniej Górze. Nowe i przebudowane przystanki zdecydowanie poprawiają dostęp do kolei w obszarze aglomeracji jeleniogórskiej.

Przystanek Jelenia Góra Zabobrze będzie posiadał dwa perony jednokrawędziowe, zaś na Jeleniej Górze Przemysłowej dostęp do pociągu będzie z jednego peronu jednokrawędziowego. Dojścia do pociągów są przystosowane dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Między peronami przejdziemy w poziomie torów, lecz dla bezpieczeństwa podróżnych są urządzenia rogatkowe i monitoring.

W ramach inwestycji przebudowane zostały tory w rejonie nowych przystanków, zamontowano trzy nowe rozjazdy i odpowiednio przebudowano sieć trakcyjną. Przebudowa dwóch przystanków oraz budowa dwóch nowych kosztowały niemal 23 mln zł, z czego ponad 15 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Jelenia Góra
przystanek
 • mechanik – 27.11.2019

  @Zdziech Przecież tam nie ma nawet pół kilometra dojścia. Człowieku, opanuj się ;)

 • Zdzich – 27.11.2019

  @mechanik no właśnie to jest bardzo blisko ale jest rzeka. Kiedyś miasto planowało nowy most w tym miejscu ale na planach się skończyło. Dzisiaj można wykożystać niepotrzebny już most.

 • mechanik – 29.11.2019

  @Zdzich Rozumiem Twoje racje, ale przykro mi - PLK w takim przypadku, dla kilkudziesięciu osób które mają 500m do kolei, nawet palcem nie kiwnie. Bardzo zdziwiłbym się gdyby zareagowali inaczej.

 • Zdzich – 29.11.2019

  @mechanik W sumie ja też :)))) No ale zainteresujemy jako mieszkańcy władze miasta tym tematem.Plan jest trochę szerszy.Nie wiem czy znasz Jelenią bo projekt jest taki aby połączyć Stare Miasto i zachodnią część Zabobrza nowym ciągiem pieszo-rowerowym i tutaj ten most właśnie byłby przydatny.Zarówno dla pasażerów jak i rowerzystów.Ale pewnie w Warszawce mało to kogo interesuje.......

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.