TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do Zabrza wrócił rower miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 06.05.2019 12:50:24
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Zgodnie z planem rozpoczął się nowy sezon Zabrzańskiego Roweru Miejskiego. Od poniedziałku, 6 maja, można korzystać z 65 rowerów dostępnych w ośmiu stacjach.

Zgodnie z planem rozpoczął się nowy sezon Zabrzańskiego Roweru Miejskiego. Od poniedziałku, 6 maja, można korzystać z 65 rowerów dostępnych w ośmiu stacjach.

System powiększył się względem poprzedniego roku o 15 rowerów i dwie stacje. Rowery miejskie pojawiły się w Zabrzu w ubiegłym roku w ramach realizowanego przez firmę Nextbike Polska dwumiesięcznego programu pilotażowego. Zabrzański Rower Miejski został jednak do końca sezonu, a liczba rowerów wzrosła z 32 do 50 sztuk. W nowym sezonie zdecydowano się na kolejną rozbudowę do 8 stacji i 65 rowerów.

Nowe stacje pojawią się w rejonie ulicy Badestinusa w Grzybowicach oraz przy Aquariusie Kopernik. Reszta stacji znajdzie się przy: Politechnice Śląskiej (ul. Roosevelta), dworcu PKP, w dzielnicy Rokitnica (pętla autobusowa), w sąsiedztwie Kopalni Guido (ul. 3 Maja), Sztolni Królowa Luiza (ul. Miarki) oraz Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza (ul. Wolności).

- Wypożyczalnie rowerów w naszym mieście się sprawdziły. W ubiegłym sezonie zabrzanie chętnie z nich korzystali i dopytywali o kolejne stacje. To najlepsze potwierdzenie, że podjęcie tej inicjatywy było dobrą decyzją i przyniosło spodziewany efekt. Mieszkańcy potwierdzili tym samym, że preferują aktywny wypoczynek. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom w sezonie, który właśnie otwieramy, do dyspozycji zabrzan oddane zostały kolejne dwie stacje Zabrzańskiego Roweru Miejskiego – komentuje prezydent ZabrzaMałgorzata Mańka-Szulik.

W poprzednim sezonie z zabrzańskiej wypożyczalni korzystano ponad 7,2 tys. razy. W systemie zarejestrowało się ponad 2,8 tys. użytkowników. Operatorem Zabrzańskiego Roweru Miejskiego jest firma Nextbike Polska.

- Ze wszystkich rowerów Nextbike w Regionie można korzystać za pomocą jednego konta. Dodatkowo od tego roku dzięki współpracy poszczególnych miast i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii można się poruszać na rowerach standardowych pomiędzy Zabrzem, Chorzowem, Katowicami, Tychami, Siemianowicami Śląskimi i Sosnowcem – mówiPaweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany użytkownik. Rejestracji można dokonać m.in. na stronie ZabrzanskiRowerMiejski.pl. Należy pamiętać o zasileniu konta kwotą co najmniej 10 złotych. To minimalny stan konta umożliwiający korzystanie z roweru. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem – od złotówki za pierwszą godzinę.

Rowery można wypożyczać na jednej z ośmiu stacji:Sztolnia Port,Plac Dworcowy,Guido,Sztolnia Królowa Luiza,Politechnika Śląska,Rokitnica pętla,Aquarius KopernikiGrzybowice. Wystarczy na terminalu wpisać swój numer telefonu, PIN i numer roweru. Można również skorzystać z aplikacji mobilnej Nextbike. Logujemy się w niej tylko raz, potem wystarczy zeskanować kod QR i ruszyć w drogę. Rowery zwracamy wpinając w elektrozamek na dowolnej stacji rowerowej w Zabrzu, Chorzowie, Katowicach, Tychach, Siemianowicach Śląskich lub Sosnowcu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zabrze
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.