TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do Routemastera wejdziesz tylko przednimi drzwiami
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.01.2020 12:00:21 1 komentarz
Do londyńskiego Routemastera wejdzie przednimi drzwiami ; fot. TfL

Pomysł poprzedniego burmistrza Londynu - Borisa Johnsona, aby jak dawniej wskakiwać do piętrowych autobusów, właśnie wrócił na ziemię. Z milionami funtów straty.

Pomysł poprzedniego burmistrza Londynu - Borisa Johnsona, aby jak dawniej wskakiwać do piętrowych autobusów, właśnie wrócił na ziemię. Z milionami funtów straty.

Jak informuje Transport for London, od 25 stycznia wszystkie Nowe Routemastery - czy New Bus for London - będą oferowały wejścia na pokład tylko przednimi drzwiami. Zdaniem zarządu, dotychczasowy eksperyment z możliwością wchodzenia do autobusów wszystkimi wejściami kosztował miasto ponad 3,6 miliona funtów. To szacowana strata z tytułu uchylania się od opłat za przejazdy z Nowych Routemasterach. Kosztowna nauka...

Pilot na linii 8

-"Nasz pilotaż na trasie 8 pokazał, że wejście na pokład tylko drzwiami nie opóźnia usługi, a przede wszystkim zmniejsza skalę przejazdów bez biletów. Dlatego ta zasada będzie obowiązywała we wszystkich nowych Routemasterach, które zostaną pod tym kątem odpowiednio przekonwertowane" - powiedział Claire Mann, dyrektor TfL ds. operacji autobusowych.

Zmiana polegać na udostępnieniu środkowych i tylnych drzwi tylko pasażerom wychodzącym z pojazdu.

Zdaniem TfL jazda na gapę w nowych Routemasterach jest ponad dwukrotnie większa niż w innych autobusach. Pilotaż na linii 8 pokazał, że zjawisko unikania opłat zmniejszyło się o ponad połowę bez żadnego negatywnego wpływu na wydajność usług.

Akcja informacyjna

Dlatego teraz - od 25 stycznia - wejście na pokład przy użyciu środkowych i tylnych drzwi we wszystkich nowych Routemasterach zostanie wycofane - począwszy od tras 55 i 267. O tej operacji zostaną poinformowani wszyscy pasażerowie TfL za pomocą wiadomości e-mail i ogłoszeń pokładowych, a w autobusach zmieni się oznakowanie. Wszyscy kierowcy zostali już przeszkoleni z obsługi pasażerów w zakresie kontroli biletów.

Jak dodaje zarząd, zmiany te spowodują również, że korzystanie z autobusów w Londynie będzie prostsze, gdyż zasady wejścia na ich pokład będą identyczne dla wszystkich pojazdów w sieci. Wyjątkiem są oczywiście pasażerowie posiadający wózki inwalidzkie, którzy nadal będą mogli wchodzić na pokład przez środkowe drzwi.

Londyńscy kontrolerzy

Aktualnie zespół kontrolerów biletów TfL składa się z ponad 450 inspektorów. Jazda bez biletu kosztuje nawet do 1000 GBP. Londyn szacuje, że rocznie traci przez gapowiczów ok. 100 milionów funtów…


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
piętro
W. Brytania
  • Kaszebe – 24.01.2020

    Jeśli tylko TfL z powodu "objaienia"i Borisa Johnsona stracił 3,6 mln funtów straty to ile straci Wielka Brytania z powodu Brexitu? Ale jazda!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.