TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do Radomia wraca rower miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.03.2019 17:29:24
Zdj. Paweł Błach/InfoBike

Radom znalazł się w gronie miast, które z początkiem kwietnia uruchamiają wypożyczalnie rowerów miejskich. Radomski system, tak samo jak w poprzednim roku, będzie składał się z 270 rowerów do wypożyczenia z 27 stacji. Przez pierwsze 20 minut jazda będzie bezpłatna.

Radom znalazł się w gronie miast, które z początkiem kwietnia uruchamiają wypożyczalnie rowerów miejskich. Radomski system, tak samo jak w poprzednim roku, będzie składał się z 270 rowerów do wypożyczenia z 27 stacji. Przez pierwsze 20 minut jazda będzie bezpłatna.

"Przed nami trzeci sezon Radomskiego Roweru Miejskiego. Zachęcam do korzystania z tego środka transportu. Jestem przekonany, że tak jak w poprzednich latach, chętnych nie będzie brakowało. Jednocześnie cały czas staramy się rozbudowywać sieć dróg dla rowerów. Wiele tego typu prac będzie prowadzonych w tym roku dzięki unijnej dotacji przyznanej na realizację projektu multimodalnego. To jeden z bardzo istotnych elementów tworzonej Strefy Wygodnego Ruchu" – mówi prezydentRadosław Witkowski.

"Rowery będzie można wypożyczać od 1 kwietnia. Proszę się jednak nie zdziwić, gdy zobaczą państwo rowery na stacjach już wcześniej. Na początek sezonu wszystko musi być w pełni gotowe, więc i rowery trafią na stacje nieco wcześniej. Ale samo wypożyczenie będzie możliwe dopiero po północy z niedzieli na poniedziałek" – zapowiada Marek Pogorzelski z Nextbike Polska.

Spadek zainteresowania

- Przez zimę wszystkie jednoślady przeszły przegląd, wymieniono lub naprawiono uszkodzone elementy – informuje operator systemu, firma Nextbike Polska. Taka naprawa to standardowa procedura operatora. Warto o tym wspomnieć w kontekście spadku statystyk wypożyczeń radomskiej wypożyczalni. W zeszłym roku skorzystano z niej ponad 121 tys. razy. To o 33 tys. mniej niż w poprzednim sezonie.

Po zakończeniu zeszłorocznego sezonu pisaliśmy, że jednym z powodów spadku popularności Radomskiego Roweru Miejskiego mogły być problemu techniczne rowerów oraz ich dewastacja. Latem radomskie środowisko rowerowe oraz lokalny oddział Gazety Wyborczej zwróciły uwagę na pogarszający się stan rowerów. Po tym wydarzeniu MOSiR, czyli zarządca wypożyczalni, poinformował, że podjął działania, które mają wyeliminować niedogodności, jakie pojawiły się w trakcie funkcjonowania Radomskiego Roweru Miejskiego. Firmie Nextbike Polska – operatorowi systemu - zlecono kompleksowy przegląd systemu.

Przez wzgląd na spadek zainteresowania RRM warto, by operator i zarządca wypożyczalni zwrócili szczególną uwagę na prawidłowe działanie systemu przez cały sezon.

Zasady wypożyczenia

W Radomiu można skorzystać z rowerów standardowych, ale również tandemów i rowerów familijnych typu cargo. Tymi ostatnimi, dzięki zamontowanym składanym ławeczkom i pasom bezpieczeństwa, można przewieźć nawet czworo dzieci. Wypożyczyć je może każdy zarejestrowany w systemie użytkownik. Wystarczy skorzystać z aplikacji Nextbike lub terminala stacji wypożyczeń, w którym wpisujemy swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru – instruuje Nextbike Polska.

Rejestracji można dokonać na stronie internetowej RadomskiRowerMiejski.pl, poprzez aplikację Nextbike lub terminal. Warto pamiętać, że aby wypożyczyć rower, na koncie w systemie musi być co najmniej 10 złotych. Z tej kwoty ściągane są ewentualne opłaty za wypożyczenia. Przypomnijmy, że pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest bezpłatne.





Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.