TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do Konstantynowa i Lutomierska autobusem zamiast tramwajem
- Opublikowano: 11.02.2019 13:26:02
Do Konstantynowa i Lutomierska autobusem zamiast tramwajem

Od 3 marca mieszkańcy Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska na linii 43 skorzystają z autobusów. Ilość kursów pozostanie taka sama, a czas przejazdu skróci się nawet o 24 minuty.

Od 3 marca mieszkańcy Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska na linii 43 skorzystają z autobusów. Ilość kursów pozostanie taka sama, a czas przejazdu skróci się nawet o 24 minuty.

Stan techniczny torowiska i sieci trakcyjnej nie pozwala na dalsze użytkowania trasy bez wykonania remontu. Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów tramwaj zostanie czasowo zastąpiony autobusami zastępczymi. Liczba kursów pozostanie bez zmian. Natomiast czas przejazdu znacznie się skróci. Podróż z Łodzi ze Zdrowia do Konstantynowa Łódzkiego zamiast pół godziny będzie trwała 17 minut. Natomiast
ze Zdrowia do Lutomierska autobus przejedzie w 43 minut z wjazdem do Kazimierza. W powrotną stronę (bez wjazdu do Kazimierza) podroż będzie jeszcze krótsza i zajmie 36 minut, zamiast 60 minut tramwajem. Trasa linii 43 w Łodzi kończyć się będzie na dworcu Łódź Kaliska, co pozwoli na łatwe skomunikowanie
z wieloma liniami miejskimi.

Łódź, Konstantynów i Lutomiersk podejmują wspólne działania, aby wyremontować trasę i przywrócić sprawny i szybki tramwaj. – Podejmiemy wszelkie możliwe działania, aby uzyskać środki zewnętrzne na ten cel – mówi Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Nowością dla pasażerów będą przystanki na żądanie. To rozwiązanie przyspiesza przejazd autobusu i zwiększa komfort przejazdu. Zasady są bardzo proste.
Jeśli chcemy wsiąść na takim przystanku, wystarczy być w widocznym dla kierowcy miejscu. Nie trzeba nic robić, aby zasygnalizować, że chcemy wsiąść do pojazdu.
Jeśli chcemy wysiąść na przystanku na żądanie, wystarczy nacisnąć przycisk. Przystanki na żądanie oznaczone są w rozkładzie jazdy, na przystankach informacje zamieszczone są na rozkładzie, na znaku przystankowym, oraz na tablicach czołowych na wiatach. Również informacja pojawia się w zapowiedziach głosowych przystanków w autobusie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
infrastruktura
Łódź
  • Kacper Kacprz – 11.02.2019

    Może zagłosujcie i pomoże :) https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/ZDiT__Chcemy_pozostania_tramwaju_43_w_relacji_Lodz_Lutomiersk/details/

  • Tomasz Prószyński – 12.02.2019

    Łózka lewica jak widać skutecznie przez do zlikwidowania tramwajowej komunikacji podmiejskiej. Został się już tylko linia do Pabianic. Wraz z linią do Konstantynowa i Lutomierska w zasadzie zlikwidowane zostanie tez torowisko łączące z zajezdnią Brus gdzie stacjonują zabytki łódzkiej komunikacji miejskiej. Najbardziej boli iż w tej wrzawie za likwidacją tramwajów stoją też ludzie którzy wyrośli w łódzkim Klubie Miłośników Starych Tramwajów a trafili do łódzkiego samorządu i spółek gminnych. Gratulacje dla całej łódzkiej lewicy oraz łódzkiego KMST.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.