TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do Kędzierzyna-Koźla wraca OK Bike!
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 30.04.2019 14:44:13
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od 1 maja do Kędzierzyna-Koźla wraca wypożyczalnia rowerów miejskich OK Bike! Na ulice wyjedzie 84 rowery, które będzie można wypożyczać z 14 stacji.

Od 1 maja do Kędzierzyna-Koźla wraca wypożyczalnia rowerów miejskich OK Bike! Na ulice wyjedzie 84 rowery, które będzie można wypożyczać z 14 stacji.

"W Kędzierzynie-Koźlu przybywa ścieżek rowerowych, panuje ogólna moda na zdrowy i aktywny tryb życia. Po udanym pilotażu w 2017 roku zdecydowaliśmy się podpisać dwuletnią umowę na funkcjonowanie systemu OK bike! Statystyki pokazują, że cieszą się one dużym zainteresowaniem" – mówi prezydent Sabina Nowosielska.

Trzeci sezon

OK Bike! pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu już w 2017 roku jako to program pilotażowy. W czerwcu ubiegłego roku uruchomiono pełnowymiarowy system składający się na początku z 10 stacji, a od lipca z 14 stacji i 84 rowerów. Przez zeszły sezon z rowerów skorzystano ponad 15 tysięcy razy – informuje operator systemu, firma Nextbike Polska.

"OK Bike! to przykład udanego programu pilotażowego, który przerodził się we w pełni funkcjonalny system roweru miejskiego. Przed nami kolejny sezon, w którym na pewno pozyskamy nowych użytkowników, którzy będą wykorzystywać rower na co dzień" – mówi Marek Pogorzelskiz Nextbike Polska.

Zasady korzystania

Przed pierwszym wypożyczeniem należy zarejestrować się w systemie np. korzystając ze strony OKBike.pl. Osoby, które już posiadają konto Nextbike powinny się upewnić, czy znajduje się na nim co najmniej 10 złotych. To minimalna kwota umożliwiająca wypożyczenie roweru i to z niej ściągane są ewentualne opłaty. Warto pamiętać, że każde wypożyczenie, które nie przekracza 20 minut jest bezpłatne. Potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem – 2 zł za pierwszą godzinę i po 4 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę jazdy.

Wypożyczenie roweru jest łatwe i intuicyjne. Można skorzystać z terminala stacji wypożyczeń – wystarczy wpisać numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Posiadacze smartfonów mogą skorzystać z aplikacji mobilnej Nextbike. Po zalogowaniu wystarczy zeskanować kod QR z roweru i można udać się na przejażdżkę.

Dokładne instrukcje, cennik i mapa stacji OK Bike! Dostępne są na stacjach wypożyczeń i na stronie OKBike.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kędzierzyn-Koźle
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.