TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do 22 maja utrudnienia w kursowaniu wrocławskich tramwajów
- Opublikowano: 17.05.2019 09:22:25
Do 22 maja utrudnienia w kursowaniu wrocławskich tramwajów (źródło: Google Maps)

Z powodu awarii sieci, której przyczyną było uderzenie auta w słup trakcyjny MPK musiało wprowadzić zmiany w kursowaniu MPK. Uszkodzenia są na tyle poważne, że utrudnienia mogą potrwać nawet do 22 maja.

Z powodu awarii sieci, której przyczyną było uderzenie auta w słup trakcyjny MPK musiało wprowadzić zmiany w kursowaniu MPK. Uszkodzenia są na tyle poważne, że utrudnienia mogą potrwać nawet do 22 maja.

Zmiany w komunikacji do 22 maja

Tramwaje linii 3, 10, 20, 33 jadą do Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Tramwaje linii 31, 32 na Most Mieszczański.

Na odcinku pl. Jana Pawła II - Leśnica - Dokerska - Stadion Miejski Wrocław kursuje komunikacja zastępcza.

Pomiędzy placem Jana Pawła II a Kwiską kursują autobusy "za tramwaj". Trzy z nich wydłużą swoją relację do Kozanowa. Autobusy będą kursować z częstotliwością ok. 5 minut.

Tramwaje kursują na odcinku Leśnica - Kwiska - Stadion (Królewiecka) - Kwiska. Z kolei autobusy "za tramwaj" kursują w relacji Kwiska - pl. Jana Pawła II oraz Kwiska - Kozanów.

Autobus 103

W związku z uszkodzeniem słupa trakcji tramwajowej na ulicy Legnickiej, od godziny 14:00 dnia 16 maja 2019 roku (czwartek) zostanie wprowadzona zmiana trasy linii autobusowej 103 celem wzmocnienia komunikacji zastępczej kursującej wzdłuż ulicy Legnickiej.

Autobusy linii 103 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Pilczyckiej przez ulicę Legnicką do ulicy Zachodniej z pominięciem ulicy Popowickiej, Starogroblowej i Poznańskiej

Komunikat MPK

W związku z awarią sieci na ulicy Legnickiej, której przyczyną było uderzenie samochodu osobowego w słup trakcyjny, MPK Wrocław musiało wprowadzić zmiany w kursowaniu tramwajów i uruchomić na tym obszarze komunikację zastępczą.

Od momentu wypadku prowadzone są intensywne prace nad przywróceniem regularnych kursów tramwajowych. Niestety, wymagana jest wymiana całego słupa trakcyjnego, co wiąże się z wykonaniem nowego fundamentu, przewieszeniem sieci trakcyjnej i jej regulacji. Powrót rozkładowych kursów planowany jest w dniu 22 maja.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
awaria
MPK Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.