TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dłuższy szczyt w metrze. Dzięki budowie obwodnicy
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 06.11.2018 17:02:33
Dłuższy szczyt w metrze. Dzięki budowie obwodnicy

W piątek, 9 listopada, ok. godz. 22 wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Płaskowickiej. Zamknięty zostanie wyjazd na tę ulicę z ul. Lanciego. Urzędnicy nie informują, jak długo będą trwały te utrudnienia.

W piątek, 9 listopada, ok. godz. 22 wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Płaskowickiej. Zamknięty zostanie wyjazd na tę ulicę z ul. Lanciego. Urzędnicy nie informują, jak długo będą trwały te utrudnienia.
Rzecznik Urzędu Miasta Stołecznego warszawy podaje, że "wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy w piątek, 9 listopada, późnym wieczorem chce wprowadzić kolejne zmiany w ruchu związane z budową tunelu przyszłej drogi ekspresowej. Zamknięty dla ruchu zostanie wlot ul. Lanciego. Z tej ulicy będzie można wyjechać tylko jadąc w stronę Belgradzkiej. Objazd zostanie poprowadzony do ul. Rosoła lub al. Komisji Edukacji Narodowej".
Jak zaznaczają urzędnicy, utrzymane będzie połączenie ul. Cynamonowej z Płaskowickiej. Zwężony zostanie natomiast wlot tej ostatniej na skrzyżowanie z ul. Rosoła. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się północną jezdnią. "Kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, z których będą musieli skręcić w prawo lub w lewo. Dodatkowo, ze względu na prace związane z przebudową instalacji ciepłowniczej wyłączony z ruchu zostanie fragment ul. F. Płaskowickiej pomiędzy ulicami J. Rosoła i Nowoursynowską" - czytamy w komunikacie stołecznego ratusza.Od piątkowego wieczoru zmienionymi trasami będą kursować autobusy linii: 136, 192, 195, 503, 504 i N37. 

W czasie budowy obwodnicy i przebudowy ul. Rosoła mieszkańcy Ursynowa będą mogli korzystać z większej liczby pociągów I linii metra. Od wtorku, 6 listopada, wydłużone zostały godziny szczytu, dzięki czemu więcej pociągów pojawia się na stacjach rano i po południu. Szczegóły zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl.
Wzdłuż ul. Płaskowieckiej trwa budowa tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy, której inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Już wcześniej wprowadzone zostały tu zmiany w ruchu. Zwężona jest jezdnia ul. Płaskowickiej na odcinku pomiędzy ulicami Pileckiego i Stryjeńskich. Zamknięty został wyjazd z ul. Braci Wagów. Zmieniło się także skrzyżowanie z al. KEN. Tam tunel przyszłej drogi ekspres przejdzie pod tunelem I linii metra. Dodatkowo, dzielnica Ursynów przebudowuje ul. Rosoła. Na odcinku od ul. Jeżewskiego do ul. Wąwozowej obowiązuje jeden kierunek ruchu - w stronę Lasu Kabackiego.Południowa Obwodnica Warszawy oznaczana jako trasa S2, to droga łącząca dwa odcinki autostrady A2. Jej budowę rozpoczęto w czerwcu 2017 r. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2020 r.Prace rozłożono na trzy etapy. Pierwszy to droga o długości ok. 4,6 km od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa. Drugi to trasa licząca 6,45 km od Przyczółkowej do węzła Wał Miedzeszyński z mostem przez Wisłę. Trzecia część to droga o długości 7,45 km od Wału Miedzeszyńskiego do trasy S17.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.