TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Deszcze transportowo sparaliżowały Madryt
TransInfo.pl - Opublikowano: 24.09.2020 15:30:28
Deszcze transportowo sparaliżowały Madryt ; fot. madrid.es/

Hiszpania/ Paraliż komunikacyjny w Madrycie wskutek ulewnych deszczów

Intensywne opady deszczu, które nad ranem w czwartek przeszły przez środkową Hiszpanię, doprowadziły do chaosu komunikacyjnego w aglomeracji Madrytu. Największe utrudnienia występują w stołecznym metrze.

Przed południem odwołano lub opóźniono kilkaset połączeń na pięciu liniach madryckiego metra z powodu zalania torów. Na niektórych stacjach poziom wody dochodzi niemal do wysokości peronów.

Jak poinformowało radio Cadena Ser, chaos komunikacyjny w aglomeracji Madrytu nasilił się wraz z liczniejszym niż zazwyczaj pojawieniem się na ulicach stolicy taksówek i prywatnych aut, którymi osoby korzystające zwykle z metra usiłowały dostać się do pracy.

Stołeczne radio przypomniało, że utrudnienia w komunikacji wiążą się również z zalaniem kilkudziesięciu ulic oraz niektórych linii kolejowych w madryckiej aglomeracji.

Władze podmiejskich kolei w Madrycie, tzw. Cercanias, potwierdziły, że po silnych ulewach przed południem w czwartek trwa wypompowywanie wody z dwóch zalanych tras, na których tymczasowo został wstrzymany ruch pociągów. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
komunikacja
Hiszpania