TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Deszcze powodują zagrożenia dla szlaków kolejowych. Pracuje zespół w MI
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 23.05.2019 13:43:56
zdjęcie ilustracyjne (mat. pras.)

W Ministerstwie Infrastruktury pracuje zespół monitorowania zagrożeń na szlakach transportowych, drogowych i kolejowych - poinformował w czwartek na posiedzeniu sztabu kryzysowego w Krakowie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W Ministerstwie Infrastruktury pracuje zespół monitorowania zagrożeń na szlakach transportowych, drogowych i kolejowych - poinformował w czwartek na posiedzeniu sztabu kryzysowego w Krakowie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

"Z raportu z godziny 6 rano wynika, że jedno utrudnienie w woj. podkarpackim na drodze krajowej nr. 9 w rejonie Kolbuszowej zostało usunięte (...). W woj. śląskim i małopolskim nie odnotowano utrudnień na drogach, natomiast większe problemy są na szlakach kolejowych" - powiedział.

Adamczyk zaznaczył, że w woj. podkarpackim naruszona została stabilność nasypów kolejowych m.in. na szlakach: Dęba, Rozalin, Kolbuszowa, Sędziszów Małopolski, Trzciana. "Tam wprowadzono ograniczenia prędkości pociągów" - poinformował.

Według ministra infrastruktury na stacji kolejowej Trzciana zalane zostały przejścia podziemne dla podróżnych. "Pracują tam strażacy, usuwają to zagrożenie" - zaznaczył. Dodał, że na szlaku kolejowym Mszana-Tymbark intensywne opady deszczu spowodowały trudności w relacjach pociągów towarowych.

Z kolei w woj. śląskim na linii pociągów na szlaku Katowice-Muchowiec na skutek podmycia drzew rosnących w pobliżu zerwana została sieć trakcyjna, a na odcinku Mysłowice-Brzezinka konary powalonego drzewa spowodowały utrudnienia w ruchu.

"Bardzo trudna sytuacja jest dzisiaj z godziny 5:30 na stacji Wisła-Uzdrowisko. Zostały zalane rozjazdy kolejowe. Wprowadzono komunikację zastępczą. Tam na razie wyłączono ruch kolejowy" - poinformował.

Adamczyk zapowiedział, że o godz. 14 w Ministerstwie Infrastruktury odbędzie się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. "Tam zostanie oceniona sytuacja we wszystkich województwach, gdzie występują zagrożenia" - zapowiedział.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ministerstwo Infrastruktury
Andrzej Adamczyk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.