TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czy Kraków wybierze windykacyjną ofertę Renomy?
TransInfo.pl - Opublikowano: 23.01.2020 09:30:29
Czy Kraków wybierze windykacyjną ofertę Renomy?; fot. UM Kraków

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie jest już po terminie otwarcia ofert w przetargu na prowadzenie windykacji i egzekucji należności.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie jest już po terminie otwarcia ofert w przetargu na prowadzenie windykacji i egzekucji należności.

W dniu 7 stycznia do zamawiającego wpłynęła jedna propozycja. Pochodzi ona od Zakładów Wielobranżowych "Renoma" Sp. z o.o., która chce świadczyć usługi za cenę 10 538 640,00 PLN brutto. To dużo mniej niż miał przygotowane ZTP.

Przypomnijmy, że Renoma została już wybrana jako podmiot, który kontroluje bilety krakowian i będzie to robił przez dwa najbliższe lata. Wszystko wskazuje na to, że i ten kontrakt należeć będzie do Renomy. W tym przypadku umowa z wykonawcą ma zostać podpisana również na okres 24 miesięcy.

Windykacja należności

Windykacja należności ma dotyczyć należności powstałych z tytułu wystawienia wezwań do zapłaty opłat dodatkowych i należności przewozowych. W tym ma zawierać się windykacja przedsądowa polegająca na dokonywaniu czynności przewidzianych przepisami prawa, zmierzających do odzyskania od dłużników należności wraz z ustawowymi odsetkami, jak również windykacja prowadzona poprzez wnoszenie w imieniu ZTP pozwów do sądu oraz występowanie przed sądem w imieniu zamawiającego, a następnie kierowanie wniosków egzekucyjnych do komornika, zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego. Do obowiązków wykonawcy należeć ma windykacja należności powstałych w okresie obowiązywania umowy oraz kontynuacja windykacji należności powstałych w okresie od 1 lutego 2016 roku do 31 stycznia 2020 roku. Wskaźnik ściągalności (obliczany w skali półrocznej jako stosunek liczby należności wyegzekwowanych w tym okresie przez wykonawcę do liczby należności przekazanych w tym okresie wykonawcy do wyegzekwowania) nie może być niższy niż 15 % (przy czym parametr ten stanowi kryterium oceny ofert).

Długi gapowiczów

ZTP podał, że spośród należności powstałych w okresie od 1 stycznia 2016 roku, pozostających w windykacji według stanu na dzień 10 października:

- 27 596 wezwań było nieopłaconych i opłaconych częściowo bez pozwu oraz wniosku do komornika (w tym osoby bez adresu oraz uznane za nieściągalne),

- 26 572 spraw zostało skierowanych do sądu, nieopłaconych i opłaconych częściowo bez wniosku do komornika,

- 2 194 spraw zostało skierowanych do sądu - nieopłaconych i opłaconych częściowo, które zostały skierowane do komornika.

ZTP wskazał również, że obecnie realizowana jest miesięczna liczba kontroli na poziomie 15 000 w roku szkolnym i 10 500 w okresie wakacyjnym. Z kolei miesięczna liczba nałożeń wynosi 6 000 w roku szkolnym i 4 200 w okresie wakacyjnym.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
windykacja
Kraków
Renoma
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.