TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Częstochowskie Twisty II do września
InfoTram.pl - Opublikowano: 16.05.2020 11:45:44
Częstochowskie Twisty II do września (foto: UMCz)

Wszystkie tramwaje z obejmującego 10 wozów zamówienia w bydgoskiej Pesie dotrą do Częstochowy do września br.

Wszystkie tramwaje z obejmującego 10 wozów zamówienia w bydgoskiej Pesie dotrą do Częstochowy do września br.

W kursy z pasażerami wyjechał w środę pierwszy z nowych pojazdów.

Wartą 89,9 mln zł brutto umowę(ponad 73 mln zł netto) miasto podpisało z Pesą w styczniu 2018 r. Termin realizacji przypadał pod koniec ub. roku. Nowe klimatyzowane pojazdy, o parametrach zbliżonych do jeżdżących po mieście od 2012 r. siedmiu wozów typu Twist tej samej firmy, mają nieco zmodyfikowane nadwozie oraz m.in. internet, ekrany informacyjne i biletomaty.

"Według zapewnień producenta produkcja drugiego tramwaju jest na finiszu, egzemplarz dotrze do Częstochowy jeszcze w maju. Potem, w kolejnych miesiącach zakładają dostawy po 2 składy miesięcznie więc we wrześniu powinien być już komplet na zajezdni. Każdy z nich będzie sukcesywnie przygotowywany do obsługi pasażerskiej, analogicznie do pierwszego" - powiedział cytowany w informacji MPK prezes tej spółki Mariusz Sikora.

Przedstawiciele spółki zaznaczyli, że wszystkie nowe Twisty 2.0 wyjadą na tory po zakończeniu przebudowy starej linii tramwajowej - za kilka miesięcy.

W trwającym od maja 2017 r. przetargu na zakup 10 tramwajów (z prawem opcji zakupu do pięciu kolejnych) Pesa złożyła jedyną ofertę. MPK informowało o jej wyborze pod koniec sierpnia 2017 r. (PAP)  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Częstochowa
MPK Częstochowa