TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czeski Elektroline rozszerzy działalność w Częstochowie
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 04.07.2018 12:27:53
Czeski Elektroline rozszerzy działalność w Częstochowie (foto: Elektroline)

Działająca od sześciu lat w Częstochowie czeska firma budownictwa kolejowego Elektroline zamierza rozwinąć działalność w tym mieście, inwestując ponad 6 mln zł w budowę nowego zakładu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).

Działająca od sześciu lat w Częstochowie czeska firma budownictwa kolejowego Elektroline zamierza rozwinąć działalność w tym mieście, inwestując ponad 6 mln zł w budowę nowego zakładu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).

Plany czeskiego inwestora były we wtorek jednym z tematów spotkania ambasadora Czech w Polsce Ivana Jestrzaba z prezydentem Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem. Miasto od kilku lat promuje się na pod hasłem "Invest in Częstochowa" na jednych z najbardziej renomowanych czeskich targów przemysłowych - Międzynarodowych Targach Maszynowych MSV w Brnie.

Firma Elektroline powstała w 1991 r w Pradze. Skupia się na produkcji i montażu elementów dla sieci tramwajowej i trolejbusowej, systemów do zdalnego sterowania zwrotnicami, systemów kontroli w zajezdniach czy urządzeń do ogrzewania zwrotnic. W głównej siedzibie firmy pracuje ponad 300 osób, w Częstochowie - 22.

Założony w 2012 r. częstochowski oddział Elektroline zajmuje się produkcją i instalacją elementów do sieci tramwajowej i trolejbusowej, głównie dla spółek miejskich, zakładów komunikacji miejskiej oraz firm współpracujących z nimi.

"Ze względu na dynamiczny rozwój oraz potrzebę rozszerzenia działalności firma planuje wdrożenie programu, obejmującego produkcję m.in. elementów sieci tramwajowej, trolejbusowej, elementów systemów do sterowania napędami zwrotnic, elementów systemów kontroli napędów w zajezdniach oraz elementów systemów ogrzewania zwrotnic" - podał we wtorek częstochowski magistrat.

Niedawno czeska firma kupiła na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie działkę o powierzchni 8 tys. m kw., gdzie zamierza wybudować nowy zakład za ponad 6 mln zł i zatrudnić kolejnych pracowników. Elektroline jest też obecny w portalu uruchomionym w ramach częstochowskiego programu "Teraz Lepsza Praca" – samorząd promuje w nim jakość zatrudnienia oraz prezentuje pracodawców, którzy dbają o jakość pracy i wynagrodzenia pracowników.

Podczas spotkania ambasadora Czech z władzami Częstochowy rozmawiano także o korzyściach płynących z uczestnictwa w międzynarodowych targach maszynowych MSV. Miasto co roku bierze udział w tej imprezie, promując markę "Invest in Częstochowa". Na częstochowskim stoisku lokalni inwestorzy mogą oferować własne produkty i usługi, nawiązywać kontakty z czeskimi partnerami i budować porozumienia biznesowe.

Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV należą do wiodących targów przemysłowych w Europie Środkowej – co roku skupiają ponad 1,6 tys. wystawców i 80 tys. zwiedzających. Połowa wystawców i ok. 10 proc. zwiedzających pochodzi spoza Czech - reprezentowane są wszystkie kluczowe obszary przemysłu maszynowego i elektrotechnicznego. Samorząd Częstochowy od dwóch lat organizuje misje gospodarcze na czeskie targi, zapewniając ich uczestnikom powierzchnię wystawienniczą w ramach miejskiego stoiska oraz transport do Brna.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
sieć trakcyjna
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.