TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czesi pojechali 200 km/h testując ETCS
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.01.2020 14:45:05
Czesi pojechali 200 km/h testując ETCS (screen YT)

Czeski zarządca infrastruktury przeprowadził testową jazdę z prędkością 200 km/h, sprawdzając działanie ETCS na odcinku Vranovice – Brzecław, będącym częścią korytarza Praga – Wiedeń/Bratysława.

Czeski zarządca infrastruktury przeprowadził testową jazdę z prędkością 200 km/h, sprawdzając działanie ETCS na odcinku Vranovice – Brzecław, będącym częścią korytarza Praga – Wiedeń/Bratysława.

Testy przeprowadzane są za pomocą pociągu składającego się z dwóch wagonów Czeskich Kolei i ciągniętego przez lokomotywę wielosystemową Siemens Vectron wyposażoną w ETCS poziom 2. Maksymalna prędkość na tej linii wynosi obecnie 160 km/h.

Obecny stan mostów wzdłuż linii i ich trwałość przy wyższych prędkościach jest oceniany podczas prób. Warto zauważyć, że zostały one zbudowane w 1933 i 1946 roku. Przygotowania do modernizacji linii powinny rozpocząć się w tym roku, a jej celem jest zakończenie prac do końca 2025 roku. Obejmie ona m.in. remont stacji w Popínie i Zaječí, a także usunięcie przejazdów kolejowych.

"Wyniki testów pokazują, że po niezbędnych modyfikacjach infrastruktury kolejowej możliwe jest zwiększenie maksymalnej prędkości niektórych pociągów na kilku odcinkach w stosunkowo krótkim czasie" – mówi prezes SZ Jiři Svoboda.

Obecnie w Czechach 255 km linii jest wyposażonych w ETCS, kolejne 206 km między Brzecławem a Petrovicami U Karwina i 108 km między Přerovem i Brzecławem ma zostać wyposażona w tym roku.

Trwa instalacja ETCS poziomu 2 na linii Praga - Votice, i ma zostać ukończona w tym roku. Na linii Pilzno – Cheb prace potrwają do 2022 roku a na linii Kolín - Praga - Kralupy nad Vltavou, do 2023 roku.

Zgodnie z czeskim krajowym planem wdrożenia ETCS pociągi niewyposażone w ETCS nie będą mogły kursować na trasach wyposażonych w ETCS od 1 stycznia 2025 r.

Projekt jest częścią czeskiego planu budowy serii linii dużych prędkości, połączonych z istniejącymi liniami zmodernizowanymi do pracy z prędkością 200 km/h.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
Czechy
ETSC
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.