TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czechowice-Dziedzice z portalem dynamicznej informacji pasażerskiej
- Opublikowano: 21.03.2019 17:06:06
Czechowice-Dziedzice z portalem dynamicznej informacji pasażerskiej (foto: UM)

Czechowickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej oddało właśnie do dyspozycji pasażerów wirtualny portal systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

Czechowickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej oddało właśnie do dyspozycji pasażerów wirtualny portal systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

Dzięki niemu na bieżąco i w czasie rzeczywistym, można mieć dostęp m.in. do informacji o przyjeździe autobusów PKM na wskazany przystanek autobusowy, a nawet sprawdzić aktualną pozycję autobusu.

W ten sposób Czechowice-Dziedzice dotrzymują kroku największym miastom w Polsce pod względem wdrożeń innowacyjności w komunikacji miejskiej, a korzystanie z usług czechowickiego przewoźnika staje się jeszcze bardziej komfortowe.

Portal Systemu dynamicznej informacji pasażerskiej jest dostępny na stronie internetowej PKM. Można korzystać z niego również w smartfonach, a wystarczy do tego zainstalowana w telefonie przeglądarka internetowa. System dynamicznej informacji pasażerskiej oparty jest o mapę Open Street Map, na której naniesiono wszystkie przystanki obsługiwane przez czechowicki PKM. Chcąc skorzystać z informacji o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu na przystanek należy kliknąć na wybrany przystanek, po czym pojawia się nazwa przystanku, obsługiwane linie, kierunki i przewidywane czasy przyjazdu autobusów na przystanek. Po wybraniu interesującej nas linii możemy zobaczyć szczegółowy rozkład jazdy oraz trasę przejazdu. Na mapie możemy również śledzić aktualną pozycję autobusów (zielony punkt graficzny). Wybór informacji odbywa się przez górne menu, gdzie znajdziemy odnośniki do linii, pojazdów i przystanku. Obsługa portalu jest intuicyjna i bardzo łatwa.

Portal System dynamicznej informacji pasażerskiej powstał w ramach projektu pn. "Przyjazna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla osi priorytetowej: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna dla działania: 4.5. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie dla poddziałania: 4.5.2. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie – RIT Subregion Południowy, zakończono zadanie pn. Rozbudowa systemu zarządzania flotą. Wdrożenie i obsługę gwarancyjną realizuje Zakład Elektroniczny SiMS z Bydgoszczy, którego urządzenia możemy spotkać we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i wielu innych miastach.

Zadanie pn. Rozbudowa systemu zarządzania flotą obejmowało m.in.:

dostęp do internetowego portalu systemu dynamicznej informacji pasażerskiej,

dynamiczny system informacji pasażerskiej na tablicach przystankowych dworca autobusowego,

wirtualne tablice przystankowe. Każdy przystanek autobusowy posiada dostępną poprzez aplikacje internetową wirtualną tablice przystankową (portal systemu dynamicznej informacji pasażerskiej),

wszystkie autobusy PKM wyposażone będą w blokadę alkoholową,

w celu poprawy bezpieczeństwa zainstalowano cyfrowy monitoring wizyjny we wszystkich autobusach PKM, w sytuacjach awaryjnych monitoring wizyjny jest również dostępny online z centrum dyspozytorskiego,

w sytuacji zagrożenia kierujący ma możliwość uruchomienia przycisku antynapadowego

wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów wszystkie autobusy PKM wyposażone zostały w ładowarki USB,

dotykowy terminal kierowcy, informujący m.in. o opóźnieniu lub przyśpieszeniu kursu,

montaż kasowników wielofunkcyjnych umożliwiających przyszłą rozbudowę systemu w kierunku elektronicznych rozliczeń opłat za przejazdy,

oprogramowanie specjalistyczne do zarządzania rozkładem jazdy oraz optymalizacji połączeń.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Czechowice-Dziedzice
informacja pasażerska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.