TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Cyklobusy w sezonie 2019: Debiut Częstochowy
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.05.2019 16:00:58
Cyklobusy w sezonie 2019: Debiut Częstochowy

Od 11 maja - w weekendy - zacznie kursować pilotażowa, sezonowa linia podmiejska 67R w Częstochowie. Dzięki specjalnej przyczepie wraz z rowerem wygodnie dojedziemy nią do podczęstochowskiego Olsztyna.

Autobusy pilotażowej, przyśpieszonej linii sezonowej 67R – z dostosowaną do przewozu rowerów przyczepą – będą kursować w weekendy i dni świąteczne – od 11 maja do końca września.

Z połączenia skorzystają jednak nie tylko rowerzystki i rowerzyści – linia 67R jest bowiem wzmocnieniem dotychczasowej, zwykłej linii 67, kursującej na trasie Częstochowa Estakada – Olsztyn Rynek. Linię 67R będzie obsługiwał standardowy, 12-metrowy pojazd z przyczepą na 20 rowerów – cztery kursy dziennie umożliwią więc przewóz 80 jednośladów.

-"To efekt współpracy naszego miasta z gminą Olsztyn – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Być może dla początkujących rowerzystów już sama trasa do Olsztyna stanowi wyzwanie – teraz będą mogli dostać się do niego bez żadnych problemów. Chcemy sprawdzić, czy nowa linia przypadnie do gustu mieszkańcom zarówno Częstochowy jak i Olsztyna, a także turystom.

Trzy przystanki

Na swojej trasie autobus zatrzyma się na trzech przystankach. W kierunku Olsztyna będą to: przystanek początkowy przy C.H. Jagiellończycy (zbiegają się tam ścieżki rowerowe), Odrzykoń (gdzie zaczyna się Jurajska Ścieżka Rowerowo-Biegowa) i Olsztyn Rynek. W kierunku Częstochowy przystanki autobusu to z kolei: Olsztyn Rynek, Odrzykoń, przystanek końcowy przy ul. Jagiellońskiej (przed PZU przy Estakadzie).

Pojazd będzie oczekiwał na przystankach początkowych 10 minut przed godziną odjazdu.

Rowerowy bilet

Kierujący autobusem pomoże umieścić rowery na przyczepie i zabezpieczy je zbiorczo; do specjalnych uchwytów jednoślady przymocują sami ich właściciele. Przyczepa, zakupiona przez MPK za ok. 10 tys. zł, będzie dodatkowo ,,pod okiem" kamery systemu monitorującego.

Przewóz osób oraz rowerów na linii 67R będzie się odbywał zgodnie z obowiązującym cennikiem opłat – za bilet podmiejski normalny zapłacimy 4,20 zł, za podmiejski ulgowy – 2,10 zł, a bilet na przewóz roweru będzie kosztował 4,20 zł.

Na koniec dodajmy, że 21 maja na 30 częstochowskich miejskich rowerach pojawią się z kolei foteliki dla dzieci. To nowe – obok sukcesywnie budowanych ścieżek – inwestycje z myślą o częstochowskich użytkownikach ,,dwóch kółek."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
cyklobus
linie
MPK Częstochowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.