TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ćwierć wieku Centrum Kompetencji w Mannheim
Infobus.pl - Opublikowano: 27.12.2019 11:00:23
25 lat Centrum Kompetencji w Mannheim

Centrum Kompetencji dla Mobilności Bezemisyjnej w Mannheim świętuje 25-lecie. To tutaj odbywa się produkcja seryjna akumulatorów dla eActros i eCitaro.

Centrum Kompetencji dla Mobilności Bezemisyjnej w Mannheim świętuje 25-lecie. Jednocześnie nabierają tempa przygotowania do seryjnej produkcji akumulatorów. To m.in. tutaj odbywa się produkcja seryjna akumulatorów dla eActros i eCitaro.

Przez 25 lat Centrum Kompetencji dla Mobilności Bezemisyjnej było fabryką pojazdów Daimler AG z alternatywnymi układami napędowymi. Jako partner do spraw rozwoju w firmie, Centrum Kompetencji buduje prototypy, produkuje małe serie i przygotowuje start-upy. To wypełnia lukę między rozwojem pojazdu, a produkcją na dużą skalę.

Centrum koncentruje się głównie na wprowadzaniu oraz integracji elektrycznych i innych alternatywnych układów napędowych do produkcji seryjnej. Jednocześnie projektowanie linii produkcyjnych przy użyciu najnowocześniejszych technologii jest jedną z kluczowych kompetencji Centrum. Ponad 50 inżynierów, mistrzów, rzemieślników i mechatroników łączy swoje bogate "know-how", aby zdefiniować nowe procesy produkcyjne dla komponentów pojazdów o niskiej emisji i bezemisyjnych, takich jak zestawy akumulatorów lub całe systemy akumulatorowe.

Z myślą o wodorze

Dr Frank Reintjes, szef globalnego zespołu napędowego, e-mobilności i planowania produkcji w Daimler Truck AG powiedział, że:

"W Daimler Trucks & Buses realizujemy zrównoważoną strategię biznesową nakierunkowaną w celu neutralnego pod względem emisji CO2 transportu drogowego. Można to zrealizować tylko wykorzystując elektryczne pojazdy użytkowe z napędem akumulatorowym lub ogniwem paliwowym. Ciągle rozwijamy obie te technologie do produkcji seryjnej: od 2021 r. wprowadzimy na rynek ciężarówki zasilane bateryjnie, a do końca 2020 r. napędzane wodorem".

Andreas Moch, szef zakładu Mercedes-Benz w Mannheim stwierdził, że: "Bardzo ważne jest dla nas szybkie wdrażanie innowacji w produkcji nowych technologii napędowych i wprowadzanie ich do produkcji seryjnej. I to jest właśnie obszar specjalizacji Centrum Kompetencji dla Mobilności Bezemisyjnej. Szczególnie ma to ogromne znaczenie dla obecnej transformacji przemysłu motoryzacyjnego".

Georg Klohr, szef Centrum Kompetencji dodał: "W ciągu ostatnich 25 lat zdobyliśmy znaczne doświadczenie w zakresie różnych technologii. Dzięki tej wiedzy jesteśmy w dobrej pozycji na przyszłość. Już dziś każdy pojazd Daimlera z alternatywnym układem napędowym zawiera także wiedzę specjalistyczną naszego Centrum. Z tego jesteśmy bardzo dumni".
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
elektromobilność
wodór
Mercedes
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.