TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Coraz bliżej pierwszej wodorowej stacji w Polsce
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.12.2019 09:00:47
Coraz bliżej pierwszej wodorowej stacji w Polsce

Lotos i Toyota będą współpracować nad wykorzystaniem wodoru w transporcie samochodowym

Lotos i Toyota będą współpracować nad wykorzystaniem wodoru w transporcie samochodowym - poinformowała w poniedziałek Grupa Lotos w komunikacie. Współpraca zakłada m.in. budowę stacji tankowania wodoru.

Jak poinformowano, Grupa Lotos oraz Toyota Motor Poland podpisały pod koniec listopada br. list intencyjny o współpracy intensyfikującej prace nad rozwojem technologii wykorzystania wodoru w transporcie.

Istotą współpracy - jak czytamy - jest wybudowanie pod patronatem Toyoty stacji tankowania wodoru w Polsce, która ma powstać w 2021 roku.

"Jako Grupa Lotos poszukujemy najlepszych partnerów, którzy pozwalają nam się rozwijać technologicznie" - powiedział cytowany w informacji wiceprezes zarządu Grupy Lotos ds. inwestycji i innowacji Marian Krzemiński. Wskazał, że w 2021 roku będziemy jako pierwsi w Polsce produkować wodór o bardzo wysokiej czystości. "Do tego czasu na pierwszych dwóch naszych stacjach chcemy też zbudować punkty ładowania samochodów tym paliwem, zaś Toyota jest jednym z dostawców, który takie samochody posiada. Chcemy upewnić się, że to, co przygotujemy, będzie spełniało wymogi rynkowe - wskazał Krzemiński.

Zaznaczono, że list intencyjny stanowi początek prac, które zakończyć ma szczegółowa umowa o współpracy. Zgodnie z deklaracjami, dokument taki ma powstać do końca I półrocza 2020 r. Równolegle, obie firmy zadeklarowały chęć współdziałania na rzecz promocji technologii opartych na wodorze, określanego przez specjalistów jako paliwo przyszłości.

"(...) mamy dziś możliwość jeżdżenia, pływania i latania pojazdami napędzanymi wodorem. Są to pojazdy w pełni funkcjonalne, przyjazne dla użytkowników i – co ważne – przyjazne dla środowiska" - zaznaczył doradca zarządu Toyota Motor Poland Andrzej Szałek. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wodór
Toyota
Lotos
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.