TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Coraz bliżej budowy tramwaju na Naramowice
InfoTram.pl - Opublikowano: 13.02.2018 15:57:22
Coraz bliżej budowy tramwaju na Naramowice

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się kolejne prace przygotowawcze I etapu budowy tramwaju na Naramowice – poinformował poznański Urząd Miasta.

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się kolejne prace przygotowawcze I etapu budowy tramwaju na Naramowice – poinformował poznański Urząd Miasta.

W czwartek Zakład Lasów Poznańskich rozpocznie wycinkę drzew na jednym z odcinków trasy, w okolicy skrzyżowania ulic Lechickiej i Naramowickiej. Wycinka poprzedzona została szczegółową analizą ornitologiczną. Specjaliści zinwentaryzowali ptasie gniazda i wyznaczyli drzewa i krzewy, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nie wymagają uzyskania zgód na ich usunięcie. Gdy tylko zakończą się prace związane z budową trasy, miasto nasadzi więcej drzew i krzewów, niż zostało przeznaczonych do wycięcia

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się również badania terenowe. Mają one zweryfikować lokalizację wszelkich sieci energetycznych, telekomunikacyjnych, gazowych oraz innych obiektów, które mogą stanowić zagrożenie dla terminowej realizacji prac budowlanych.

Prace przygotowawcze na tym etapie powinny zakończyć się na przełomie lutego i marca. Kolejnym etapem przybliżającym miasto do rozpoczęcia prac zasadniczych będzie rozbiórka budynków kolidujących z przebiegiem nowej trasy tramwajowej. Rozpocznie się ona jednak dopiero po tym, gdy ostatecznie ustalone zostaną kwestie dotyczące m.in. ewentualnego przeniesienia części mieszkańców.

Bieżące informacje na temat inwestycji można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie internetowej www.tramwajnaramowice.pl .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
budowa
torowisko
linia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.