TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Co Rosjanie gubią w metrze?
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 08.01.2019 16:34:39
Co Rosjanie gubią w metrze?

Łyżwy i sprzęt do zjeżdżania z górek śniegowych, bagaż i doczepiana broda Dziadka Mroza znalazły się wśród ponad 200 przedmiotów pozostawionych w metrze moskiewskim przez pasażerów podczas kończących się właśnie w Rosji świąt.

Łyżwy i sprzęt do zjeżdżania z górek śniegowych, bagaż i doczepiana broda Dziadka Mroza znalazły się wśród ponad 200 przedmiotów pozostawionych w metrze moskiewskim przez pasażerów podczas kończących się właśnie w Rosji świąt.

Jak podały we wtorek służby prasowe metra, połowa przedmiotów została już zwrócona właścicielom.

Za najbardziej oryginalną zgubę pracownicy metra uważają pastorał i sztuczną brodę Dziadka Mroza, czyli rosyjskiego odpowiednika Świętego Mikołaja. Podobnie jak on, Dziadek Mróz przynosi dzieciom prezenty, choć pojawia się nie w Boże Narodzenie, a w Nowy Rok.

W metrze gubiono w święta nie tylko dość niewielkie przedmioty, jakimi są na przykład łyżwy, ale i stosunkowo spory bagaż - np. walizkę z rzeczami osobistymi i wózek dziecięcy. Pozostawione na peronach, w wagonach i wejściach do metra przedmioty przechowywane są w biurze rzeczy znalezionych na jednej ze stacji przez sześć miesięcy.

Służby prasowe metra podkreśliły, że po pastorał i brodę Dziadka Mroza na razie nikt się nie zgłosił. "Z radością zwrócimy je właścicielowi. Być może był nim prawdziwy Dziadek Mróz" - zapewnili pracownicy metra.

W Rosji kończy się właśnie tydzień wolny od pracy, związany z obchodami kolejno Nowego Roku i prawosławnego Bożego Narodzenia. Przed przerwą świąteczną, która rozpoczęła się 1 stycznia, zwykle padają rekordy liczebności pasażerów metra w Moskwie. 25 grudnia 2018 roku metro przewiozło 9 358 142 pasażerów - najwięcej nie tylko w całym 2018 roku, ale i o ponad 330 tysięcy więcej niż w tym samym dniu rok wcześniej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rosja
Moskwa
metro
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.