TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ciężki początek roku w Łodzi: CBA i widmo strajku
PAP - Opublikowano: 07.02.2020 11:30:13
Ciężki początek roku w Łodzi: CBA i widmo strajku; fot. UMŁ

Do MPK-Łódź wkroczyło CBA,. Równolegle w spółce trwają przygotowania do strajku.

Do MPK-Łódź wkroczyło CBA. Równolegle w spółce trwają przygotowania do strajku.

CBA kontroluje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi; chodzi o zakup używanych wagonów z Niemiec. W spółce trwają tymczasem przygotowania do strajku - pracownicy MPK zrzeszeni w związkach domagają się podwyżek.

CBA w akcji

Kontrola CBA w łódzkim MPK dotyczy zamówień publicznych. Według rzeczniczki MPK - Łódź Agnieszki Magnuszewskiej chodzi o kupione od przewoźnika z niemieckiego Bochum, używane wagony NF6D, a pierwsze działania funkcjonariusze Biura podjęli już przez rokiem.

-"Ostatnio funkcjonariuszom CBA udostępniono do analizy kolejne dokumenty, które dotyczyły sprawy dostawy wagonów NF6D" - powiedziała PAP Magnuszewska.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział PAP, że kontrola formalnie rozpoczęła się w połowie grudnia. Ma ona potrwać do połowy marca, ale szef CBA zgodnie z prawem może ją wydłużyć o sześć miesięcy.

"(...)Nasi agenci przeanalizują cały proces zamówień publicznych w spółce w latach 2017-19" - powiedział Brodowski.

Widmo strajku

Kontrola CBA to nie jedyny kłopot łódzkiego MPK. Jak donoszą lokalne media, w spółce zakończyło się właśnie referendum strajkowe. Według "Gazety Wyborczej", zdecydowana większość związkowców opowiedziała się w nim za strajkiem.

Osiem związków zawodowych z łódzkiego MPK Łódź domaga się podwyżek. Chcą 3 zł na godzinę więcej dla pracowników na stanowiskach robotniczych oraz 504 zł miesięcznej podwyżki dla pozostałych stanowisk - podaje "Dziennik Łódzki".

Na 13 lutego zaplanowano spotkanie między związkami, a władzami MPK. Jeśli rozmowy się nie powiodą, a większość związkowców będzie za strajkiem, może dojść do tzw. strajku ostrzegawczego. Tramwaje i autobusy w Łodzi miałyby wówczas stanąć na dwie godziny.

Rzeczniczka MPK oceniła w rozmowie z dziennikiem, że kwestia strajku nie jest przesądzona, a rozmowy ze związkowcami trwają od kilku miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
strajk
Łódź
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.