TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ciechanów wybiera NextBike - na trzy lata
InfoBike.pl - Opublikowano: 21.05.2019 12:30:30
Ciechanów wybiera NextBike - na trzy lata

Ciechanowski rower miejski ruszy pod koniec czerwca 2019 r. Operatorem będzie firma NextBike, która jako jedyna wzięła udział w powtórzonym przetargu i złożyła ofertę mieszczącą się w budżecie miasta.

Ciechanowski rower miejski ruszy pod koniec czerwca 2019 r. Operatorem będzie firma NextBike, która jako jedyna wzięła udział w powtórzonym przetargu i złożyła ofertę mieszczącą się w budżecie miasta.

Ciechanowski rower miejski ruszy pod koniec czerwca 2019 r. Operatorem będzie firma NextBike, która jako jedyna wzięła udział w powtórzonym przetargu i złożyła ofertę mieszczącą się w budżecie miasta - na sumę 1 076 004,00 PLN.

Planowo system miał ruszyć w maju, jednak w pierwszym podejściu przetargowym nikt nie złożył oferty i operatora wyłoniono dopiero w drugim podejściu

-"Liczba stacji będzie powiększona. Będzie osiem stacji oraz jedna stacja organizowana przez przedsiębiorstwo usług komunalnych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji więcej rowerów – mówi Renata Jeziółkowska, rzeczniczka ciechanowskiego ratusza.

Przypomnijmy. Lokalizacje stacji rowerów miejskich wskazali mieszkańcy w głosowaniu internetowym. To m.in. centrum miasta, w okolicy MOSIR-u i kąpieliska Krubin, także przy dworcu kolejowym. Będzie też stacja w pobliskiej Opinogórze, gdzie znajduje się Muzeum Romantyzmu.

Sezony ciechanowskiego roweru miejskiego to:

  • 2019 - do 2019-10-31

  • 2020-04-01 do 2020-10-31

  • 2021-04-01 do 2021-10-31


Najpierw pilotaż

Przypomnijmy, że w 2018 roku Ciechanów wdrążył pilotażowo system rowerów miejskich - zresztą też z NextBike. Na początek powstały 4 stacje. , a do dyspozycji mieszkańców były w sumie 32 rowery, w tym 28 standardowych, 2 tandemy i 2 dziecięce.

– Rower miejski to rozwiązanie, które jest coraz bardziej popularne i pojawia się w coraz większej liczbie miast na całym świecie. Krótko mówiąc – sprawdza się. Jestem przekonany, że mieszkańcy Ciechanowa będą chętnie z niego korzystać, gdyż jest to funkcjonalny, proekologiczny i sprzyjający kondycji oraz zdrowiu środek transportu. Rowerem można pojeździć, odstawić w innym miejscu, nie martwiąc się o przechowywanie go, czy wnoszenie po schodach. A do tego można jeździć za darmo lub uiszczając niewielką opłatę. To świetna propozycja m. in. dla osób, które nie mają własnego roweru. Tym sposobem można mieć ciastko i zjeść ciastko – powiedział wówczas prezydent miasta, Krzysztof Kosiński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Ciechanów
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.