TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ciechanów. Budowa ciągu pieszo-rowerowego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 09.01.2020 18:37:34 1 komentarz
Zdj. UM Ciechanów

W ramach modernizacji ul. Gruduskiej wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowego o długości 833 metrów. Infrastruktura zostanie wykonana z kostki brukowej, na którą narzekają rowerzyści. Inwestycja ma zostać wykonana do końca 2020 roku.

W ramach modernizacji ul. Gruduskiej wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowego o długości 833 metrów. Infrastruktura zostanie wykonana z kostki brukowej, na którą narzekają rowerzyści. Inwestycja ma zostać wykonana do końca 2020 roku.

Porozumienie miasta z zarządcą drogi

Jak informuje Urząd Miejski w Ciechanowie, modernizacja ul. Gruduskiej jest możliwa dzięki porozumieniu miasta z zarządcą drogi, na podstawie którego miasto w 2019 r. opracowało dokumentację techniczną i uzyskało pozwolenie na realizację inwestycji. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie wybrał wykonawcę, który za blisko 3 mln zrealizuje inwestycję.

Pracując nad dokumentacją techniczną dla przebudowy ul. Gruduskiej, zależało mi w szczególności na stworzeniu bezpiecznego ruchu dla rowerzystów i pieszych. Dlatego budowa ciągu pieszo-rowerowego była priorytetem. Samo projektowanie i uzyskiwanie wymaganych zgód trwało niestety bardzo długo. Wynikało to jednak z przyczyn obiektywnych i niezależnych od miasta. Procedury biurokratyczne na szczęście są już za nami. Zarządca mógł wybrać wykonawcę, a my jako miasto przeprowadzimy jeszcze budowę nowego oświetlenia ulicznego – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Ciąg pieszo-rowerowy z kostki

W ramach inwestycji powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości 833 m i szerokości 2,5 m, wykonany z kostki i oddzielony od jezdni pasem zieleni. Przy ulicy ułożone będzie ponad 800 m. chodników z kostki betonowej. Na całym odcinku zniesione będą bariery architektoniczne – podaje ciechanowski Urząd.

Oświetlenie uliczne zostanie wybudowane ze środków własnych miasta. Stanowić je będzie 24 słupy oświetleniowe z lampami typu LED. Koszt realizacji całego projektu wyniesie 2992643,19 zł. Prace wykona konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. ul. Kolejowa 28, 05-300 Mińsk Mazowiecki oraz "ALTOR" Sp. z o.o. ul. Kolejowa 28, 05-300 Mińsk Mazowiecki.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ciechanów
ciąg pieszo-rowerowy
  • Sebastian17 – 15.01.2020

    Dobrze, budujcie sobie te chodniki rowerowe, tylko niech w końcu skasują ten durny przepis o konieczności korzystania z czegoś takiego przez każdego rowerzystę. Jaki sens ma nakaz jazdy po czymś takim przy zakazie jazdy chodnikiem? Od i czym się różni jazda po cpr od jazdy chodnikiem? Pomysł wystrzelił w głowie kogoś, kto myśli, że wszyscy rowerzyści to babcie deptające kapustę jadąc do sąsiadki. No i wreszcie, czy ta ulica Gruduska, to jakaś autostrada 8-pasowa? Robienie dróg rowerowych, a zwłaszcza tych pomylonych cpr-ów wzdłuż osiedlowych uliczek z prędkościami dopuszczalnymi 30-40 km/h. Tego już w ogóle nie mogę pojąć.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.