TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ciechanów - 27 czerwca rusza rower miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 17.06.2019 19:02:31
Ciechanów - 27 czerwca rusza rower miejski

Od 27 czerwca w Ciechanowie ruszy nowy pierwszy sezonie wypożyczalni rowerów w Ciechanowie. Zeszłoroczny pilotaż przekonał mieszkańców, że warto zainwestować w rower miejski. System ma składać się z 9 stacji i 90 rowerów.

Od 27 czerwca w Ciechanowie ruszy nowy pierwszy sezonie wypożyczalni rowerów w Ciechanowie. Zeszłoroczny pilotaż przekonał mieszkańców, że warto zainwestować w rower miejski. System ma składać się z 9 stacji i 90 rowerów.

Na początku roku miasto ogłosiło ankietę, w której można było wybrać lokalizację dla czterech stacji. Pięć pozostałych stacji, które znajdą się na ulicach Ciechanowa, to te stacje, które funkcjonowały w ramach pilotażowego sezonu wypożyczalni. Dodatkowa stacja zostanie uruchomiona przy cmentarzu komunalnym. Pilotażowy sezon rozpoczął się 13 sierpnia i zakończył 31 października. W tym czasie z Ciechanowskiego Roweru Miejskiego skorzystano ponad 6,8 tys. razy. System składał się z czterech stacji i 32 rowerów.

Dziewięć stacji i 90 rowerów

Poza standardowymi rowerami w systemie dostępne będą dwa tandemy, cztery rowery z fotelikami dla dzieci i dwa rowery dziecięce. Operatorem wypożyczalni będzie firma Nextbike Polska, która zostanie w Ciechanowie przez trzy lata.

- Osiem stacji zorganizuje miasto, jedną Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Stacje funkcjonujące podczas pilotażu – na placu Jana Pawła II (Ratusz), przy dworcu PKP, przy ul. Powstańców Wielkopolskich oraz przy ul. Armii Krajowej – pozostaną bez zmian. O lokalizacji kolejnych czterech stacji zdecydowali mieszkańcy w przeprowadzonej na stronie internetowej Urzędu Miasta ankiecie. Wybrano wówczas punkty: Kąpielisko Krubin, MOSiR Kryta Pływalnia, Plac Kościuszki, PKP Ciechanów Przemysłowy. W skład systemu wejdzie również stacja przy cmentarzu komunalnym, której uruchomienie bierze na siebie PUK, jako administrator cmentarza – informuje Urząd Miejski w Ciechanowie.

W 2020 i 2021 system ma ruszyć 1 kwietnia i będzie działał do końca października. W tym roku wypożyczalnia zacznie działać od 27 czerwca. Pierwsze 20 minut korzystania z wypożyczalni będzie bezpłatne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ciechanów
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.