TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Cichsza `baczność` w pociągach WKD
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.06.2019 15:40:44
Cichsza `baczność` w pociągach WKD (foto: WKD)

Warszawska Kolej Dojazdowa, w związku z wystąpieniami kierowanymi przez mieszkańców miejscowości leżących wzdłuż linii kolejowej, przeprowadziła we wszystkich pojazdach modernizację urządzeń emitujących sygnał dźwiękowy "Baczność".

Warszawska Kolej Dojazdowa, w związku z wystąpieniami kierowanymi przez mieszkańców miejscowości leżących wzdłuż linii kolejowej, przeprowadziła we wszystkich pojazdach modernizację urządzeń emitujących sygnał dźwiękowy "Baczność" (tzw. makrofonów).

Jak informuje przewoźnik modernizacja miała na celu obniżenie natężenia podawanego sygnału, który jest niezbędny dla ostrzeżenia innych uczestników ruchu o zbliżaniu się pociągu do przejazdu kolejowego. Głośność sygnału "Baczność" wynika z przepisów regulujących poziom natężenia i częstotliwości dźwięku pojazdów kolejowych. Regulacje te to karta UIC 644 oraz norma TSI. Pomiary głośności wykonane przez WKD w okresie poprzedzającym wdrażanie zmian, jak również kontrole przeprowadzane przez Urząd Transportu Kolejowego nie wykraczały poza określony normami zakres.

Przewoźnik, mając na uwadze konieczność zachowania wszelkich aspektów związanych z zapewnieniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa w obrębie linii kolejowej oraz w jej najbliższym otoczeniu, podjął decyzję o obniżeniu poziomu głośności syren do dolnej granicy obowiązujących norm. W zakresie realizacji zadania, w październiku 2018 roku nawiązana została współpraca z producentem makrofonów, firmą "Zöllner Signal GmbH" z siedzibą w Niemczech. Po przeprowadzeniu serii testów, w ramach których osiągnięto założony, odczuwalny spadek głośności wraz ze zmianą barwy dźwięku, prace zrealizowano na wszystkich 21 eksploatowanych elektrycznych zespołach trakcyjnych WKD. Sukcesywna realizacja na kolejnych pojazdach została sfinalizowana z końcem maja br.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
WKD
 • Dominik Włodarczyk – 06.06.2019

  Porażka

 • Robert Chojnicki – 06.06.2019

  Czekam na pierwszą ofiarę śmiertelną! <3

 • Piotr Lenartowicz – 06.06.2019

  Na wniosek jednego mieszkańca chyba xD

 • Emil Nowak – 06.06.2019

  Debilny kraj. RP1 powinno być tak donośne żeby ktoś kto przekracza drogę pociągów narobił w gacie ze strachu. Nawet dla zombie w słuchawkach ze smartfonem w dłoni.

 • Michał Rawski – 06.06.2019

  Jak WKD skasuje kogoś lub coś na przejeździe, to będą marudzić, że niebyło słychać trąbienia...

 • Adam Gielniewski – 07.06.2019

  A o komórkowcach pomyśleli???

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !